Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Aktualności

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

2016-01-13
Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Tomaszowa

Setki tomaszowian wzięły udział w Orszaku Trzech Króli, który po raz czwarty przeszedł ulicami miasta. Trzy korowody wyruszyły po godz. 14 z trzech kościołów: św. Rodziny, św. Jadwigi oraz NMP Królowej Polski.

2016-01-05
Kilkaset osób na Koncercie Noworocznym

Kilkuset widzów wysłuchało Koncertu Noworocznego – Świat Operetki i Szlagiery Dawnych Lat, który odbył się w Tomaszowie 1 stycznia! Mieliśmy okazję  usłyszeć Monikę Gruszczyńską, solistkę operetki (sopran) oraz Łukasza Gaja (tenor).

2016-01-04
Blisko 50 uczestników nocnego maratonu łyżwiarskiego

Znany panczenista tomaszowskiej Pilicy Roland Cieślak zwyciężył we wczorajszym maratonie nocnym na torze lodowym Pilica. Peleton poprowadził prezydent Tomaszowa Marcin Witko.

2016-01-04
Radomska z nową nawierzchnią!

Ku końcowi zmierzają prace związane z remontem ulicy Radomskiej w Białobrzegach. Wykonawca zakończył już prace związane z wykonaniem sieci kanalizacyjnej, jak i odtworzył nawierzchnię na całej szerokości drogi.

2016-01-04
Wielki sukces Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Pięć medali dla Tomaszowa

Wielkim sukcesem okazały się Mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim, które odbyły się w Tomaszowie. Do naszego miasta przyjechali kibice z całej Polski, a 5 medali wywalczyła tomaszowianka Aleksandra Kapruziak. Co więcej, padło aż dziesięć rekordów toru.

2016-01-04
Tłumy witały Nowy Rok na pl. Kościuszki!

Tłumy tomaszowian witały na placu Kościuszki Nowy Rok. Zabawa na placu rozpoczęła się o godzinie 21. Bawiliśmy się razem z zespołem Roxenne. O północy życzenia mieszkańcom złożył m.in.  prezydent Tomaszowa Marcin Witko oraz starosta Mirosław Kukliński.

2015-12-29
Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim oficjalnie rozpoczęte!

Prezydent Tomaszowa Marcin Witko oficjalnie otworzył dziś Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim w Tomaszowie Mazowieckim. Na torze rywalizowali mężczyźni na dystansach 500 i 3000m oraz kobiety na dystansach 500 i 1500m.

2015-12-24
Najlepsi łyżwiarze przyjadą do Tomaszowa! Od 28 grudnia Mistrzostwa Polski

Już wkrótce w Tomaszowie będziemy mieli możliwość obejrzenia najlepszych polskich łyżwiarzy, a to za sprawą Mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, które w dniach 28-30 grudnia odbędą się na torze lodowym Pilica.

2015-12-24
Gwiazdorski koncert kolęd w Tomaszowie ściągnął tłumy

Alicja Majewska, Olga Bończyk, Włodzimierz Korcz i Zbigniew Wodecki dali wspaniały koncert kolęd w minioną sobotę w kościele pw. NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego 13/19. Tłumy tomaszowian mogły podziwiać w wykonaniu artystów najpiękniejsze kolędy i pastorałki.

2015-12-24
Wesołych Świąt [Wideo]

Świąteczne życzenia dla mieszkańców Tomaszowa

2015-12-16
Zapraszamy na koncert kolęd!

Olga Bończyk, Alicja Majewska, Zbigniew Wodecki oraz Włodzimierz Korcz wystąpią w Tomaszowie! Artyści dadzą koncert kolęd "Gwiazdo świeć, kolędo leć". Wstęp wolny!

2015-12-15
Jarmark Bożonarodzeniowy wystartował

W sobotę rozpoczął się jarmark Bożonarodzeniowy na pl. Kościuszki. Będzie trwał aż do wigilii. Na pl. stanęła już także choinka i... renifer z saniami Mikołaja.

2015-12-14
Remonty kolejnych ulic. Tomaszów na 5 miejscu w rankingu dot. dofinansowania dróg gminnych!

Łódzki Urząd Wojewódzki dokonał oceny wniosków o dofinansowanie projektów inwestycyjnych. Projekt przebudowy sześciu tomaszowskich ulic zajął 5 miejsce w rankingu dróg gminnych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą w przyszłym roku!

2015-12-11
34. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Inscenizacja na pl. Kościuszki

Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Batalion Tomaszów” i ZSP nr 8 zapraszają na inscenizację historyczną w 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Widowisko odbędzie się 13 grudnia w godz.10 -14 na pl. Tadeusza Kościuszki.

2015-12-09
Prezydent spotkał się z mieszkańcami. Tym razem w Szkole Podstawowej nr 1

Ponad 2,5 godziny trwało spotkanie prezydenta Tomaszowa Marcina Witko z mieszkańcami, które odbyło się w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1. Sala wypełniła się po brzegi.

2015-12-08
Rozmowa z Prezydentem Marcinem Witko

Zachęcamy do obejrzenia odcinka "Kwadransu z życia Tomaszowa"

2015-12-03
Andrzejkowa ślizgawka

Andrzejkowa ślizgawka odbyła się w niedzielę na torze lodowym „Pilica” w Tomaszowie. Od godz. 16 wstęp na ślizgawkę był bezpłatny, a dla najmłodszych tomaszowian przygotowano szereg atrakcji.

2015-12-02
Ulica Chopina gotowa! Czekamy na ostatnie pozwolenia

W minionym tygodniu odbył się odbiór ulicy Chopina - drogi gminnej łączącej ul. Warszawską z ul. Dworcową. Wykonano m.in. kanalizacją deszczową, kanalizacją sanitarną, sieć wodociągową, oświetlenie uliczne. Łączny koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.

2015-11-30
Prezydent zaprasza na konsultacje!

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego i Międzynarodowe Centrum Rozwoju Lokalnego CIFAL, afiliowany ośrodek szkoleniowy ONZ/UNITAR zapraszają mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych związanych z opracowaniem Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla Tomaszowa Mazowieckiego – założenia na lata 2015-2020.

2015-11-30
XIX sesja Rady Miejskiej – zapis transmisji na żywo

Zaprasamy do obejrzenia transmisji obrad XIX Sesji Rady Miejskiej Tomaszowa Mazowieckiego.

2015-11-27
MZK testuje kolejny hybrydowy autobus

Od ubiegłego czwartku Miejski Zakład Komunikacyjny testuje hybrydowy autobus MAN Lions City. Do tej pory, pojazd kursował na liniach nr 6 i 14. To już trzeci po Volvo i Solarisie autobus hybrydowy na ulicach naszego miasta.

2015-11-27
Prezydent Marcin Witko serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na wspólne otwarcie sezonu łyżwiarskiego

Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego serdecznie zaprasza na "Andrzejkową" ślizgawkę. Zabawa rozpocznie się w niedzielę (29.11.2015 r.) o godzinie 16. Wstęp bezpłatny. 

2015-11-25
Rusza przebudowa ulicy Warszawskiej

W środę rozpocznie się długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Warszawskiej. Najpierw prace będą realizowane na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Dzieci Polskich, a także w obrębie skrzyżowania ulic Warszawska – Barlickiego – 3 Maja.

2015-11-23
Ponad 600 seniorów na koncercie Kapeli Czerniakowskiej

Muzykę folkloru miejskiego usłyszeli w sobotę 15 listopada tomaszowscy seniorzy w trakcie koncertu Kapeli Czerniakowskiej. Widowisko muzyczne odbyło się z okazji Dnia Seniora z inicjatywy prezydenta Tomaszowa Marcina Witko.

2015-11-17
MZK będzie jednym z najnowocześniejszych w Polsce?

Tomaszów czeka w najbliższym czasie gruntowna modernizacja systemu komunikacji miejskiej. Miasto przygotowuje sie do pozyskania 20 nowoczesnych autobusów o napędzie hybrydowym. Przez ostatnie trzy miesiące, MZK testowało tego typu pojazdy. Jeszcze w listopadzie, na tomaszowskich ulicach zobaczymy kolejne auto - po Volvo i Solarisie, MZK oceniać będzie możliwości autobusu produkowanego przez firmę MAN.

2015-11-17
Narodowe Święto Niepodległości w Tomaszowie Mazowieckim.

Defilada wojskowa, złożenie kwiatów oraz wręczenie medali i odznaczeń żołnierzom – tak rozpoczęły się we wtorek w Tomaszowie obchody Święta Niepodległości. W środę m.in. Tomaszowski Bieg Niepodległości.

2015-11-16
To mieszkańcy zdecydują, czy zmieni się nazwa ulicy Oskara Lange

Na wniosek prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko, z punktu obrad czwartkowej sesji Rady Miejskiej została zdjęta uchwała w  sprawie zmiany nazwy ulicy Oskara Lange. Wniosek o podjecie takiej uchwały złożyło Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim.

2015-11-16
Kolejne ulice zostaną zmodernizowane przy współpracy z powiatem

Władze Tomaszowa przekażą ponad 1,7 mln zł na rozbudowę ulicy Oskara Langego w Tomaszowie Mazowieckim. Natomiast powiat tomaszowski wesprze miasto przy realizacji przebudowy ulic:  Słowackiego, Grunwaldzkiej, Krzyżowej, Wschodniej, Piekarskiej i Małej.

2015-11-05
Filia Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Tomaszowie?

W Zduńskiej Woli uroczyście otworzono Zduńskowolski Inkubator Przedsiębiorczości, filię Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego. W otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych i miejskich: Mirosław Kukliński, Marcin Witko, Tomasz Jurek i Jakub Olczyk. W trakcie otwarcia, Witold Stępień marszałek województwa łódzkiego zapowiedział, że kolejna filia ŁARR-u zostanie otwarta w Tomaszowie Mazowieckim!

2015-10-30
Pierwsze wnioski złożone!

Urząd Miasta złożył wniosek na dofinansowanie zakupu dwóch samochodów ratowniczo – gaśniczych dla jednostek OSP w Tomaszowie Mazowieckim. Ponad to miasto złożyło wniosek w Konkursie na Promocję Gospodarczą Regionu.

2015-10-30
Prezydent Tomaszowa został członkiem Narodowej Rady Rozwoju!

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko został powołany do Narodowej Rady Rozwoju! Oficjalne przedstawienie członków Rady odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. 

2015-10-09
Ponad 6 tys. osób zagłosowało na projekty pierwszej edycji TBO!

Zakończyło się głosowanie na projekty Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Mieszkańcy oddali ponad 6 tys. głosów. Wyniki poznamy najpóźniej 15 października.

2015-10-08
Modernizacja oczyszczalni ścieków - inwestycja o strategicznym znaczeniu dla mieszkańców i środowiska

Modernizacja oczyszczalni ścieków i skanalizowanie części aglomeracji Tomaszowa Mazowieckiego w aspekcie ochrony środowiska” to temat konferencji, którą  zorganizował w Spale tomaszowski Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej.

2015-10-07
Strefa Płatnego Parkowania zmniejszona!

Zapowiadane zmiany w Strefie Płatnego Parkowania weszły od 6 października. Nie musimy już płacić za parkowanie przy wielu ulicach na terenie miasta.

2015-09-24
Prezydent Marcin Witko po raz kolejny spotka się z mieszkańcami

Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Marcin Witko po raz kolejny organizuje spotkanie z  tomaszowianami. Mieszkańcy osiedli: Mjr. Hubala, Zielone czy Nagórzyc będą mogli porozmawiać o sprawach dotyczących ich okolic w Ośrodku Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych we wtorek, 29 września o godzinie 18.00.

2015-09-21
Jan Jakub Kolski będzie kręcił w Tomaszowie.

Zdjęcia do najnowszego filmu Jana Jakuba Kolskiego "LAS 04:RANO" będą realizowane m.in. w Tomaszowie Mazowieckim. W poniedziałek z tej okazji odbyła się specjalna  konferencja prasowa.

2015-09-18
Dożynki Prezydenckie w Spale!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dożynek z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy!

2015-09-16
Kolejny hybrydowy autobus na ulicach Tomaszowa

Do środy po Tomaszowie jeździć będzie hybrydowy autobus.  Pojazd od czwartku jest testowany przez Miejski Zakład Komunikacyjny.

2015-09-16
Charytatywny koncert z udziałem Pary Prezydenckiej w Tomaszowie

Koncert Charytatywny, który honorowym patronatem objęła małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser - Duda, pozwolił zebrać fundusze na utworzenie sali integracji sensorycznej na rzecz dzieci chorujących na autyzm.  Dzięki aukcji, która zakończyła koncert, udało się pozyskać 28 tys. zł.

2015-09-02
Niebanalny koniec wakacji!

VIII Piknik Organizacji Pozarządowych LOKALNI NIEBANALNI już za nami, ale z pewnością na długo pozostanie w pamięci osób, które 30 sierpnia odwiedziły tomaszowską Przystań.

2015-08-28
Zmniejszamy Strefę Płatnego Parkowania!

Zmniejszenie Strefy Płatnego Parkowania o połowę, mniejsze kary za przekroczenie czasu parkowania, więcej czasu na przedłużenie biletu, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, mniejsze opłaty za parkowanie w Strefie „B” – to główne zmiany w Strefie Płatnego Parkowania.

2015-08-14
Tak będzie wyglądał Park Bulwary?

Zagospodarowanie Parku Bulwary jest ostatnią częścią zagospodarowania centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Do tej pory możemy korzystać ze zrewitalizowanego Placu Kościuszki, a niebawem rusza budowa Galerii Tomaszów. Przestrzeń pomiędzy nimi ma zostać zaprojektowana i oddana do użytku mieszkańcom i odwiedzającym nasze miasto gościom na całej długości. Dziś w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące projektu pod nazwą "Przebudowa i zagospodarowanie terenu Parku Bulwary wraz z budową kładek pieszo - rowerowych".

2015-07-31
MZK testuje hybrydowe autobusy

Po Tomaszowie jeździć będzie przez tydzień hybrydowy autobus. Być może już wkrótce takie maszyny na stałe zagoszczą na tomaszowskich ulicach. Miasto będzie starało się o dotacje na zakup nowego taboru w ramach RPO. Hybrydowy autobus codziennie będzie jeździł na innej linii.

2015-07-29
Zakończył się pierwszy etap budowy ul. Chopina

Trwa budowa ul. Chopina, nieformalnej obwodnicy Tomaszowa. Zakończyły się już prace obejmujące roboty ziemne oraz część planowanej budowy kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej z przyłączami.

2015-07-29
Podsumowanie naboru wniosków do TBO 2016

Do 15 lipca można było składać wnioski do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło 48 wniosków o łącznej wartości bliskiej 5,9 mln zł.

2015-07-14
Dożynki prezydenckie w Spale 12 i 13 września!

Dożynki z udziałem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej odbędą się w Spale 12 i 13 września. Spotkanie w tej sprawie z inicjatywy Marcina Witko, prezydenta Tomaszowa, obyło się w Spale.

2015-07-13
Nowy tabor razem z bezpłatną komunikacją miejską

W IV kwartale b.r. ogłoszony zostanie w ramach RPO  konkurs na działania związane z niskoemisyjnym transportem miejskim. Tomaszów Mazowiecki będzie się starać o wymianę taboru.

Archiwum starszych aktualności

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/