Facebook
Twitter
Google+
YouTube

”Mocni wiarą” – 21 Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja

W niedzielę (14 lipca 2013 roku) na Jasnogórskim Szczycie odprawiona została uroczysta Msza Święta z okazji 21. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, której przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. Homilię wygłosił metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. W rozważaniu zwierzchnik Kościoła przypomniał słowa bł. Jana Pawła II, wypowiedziane przed laty w Krakowie:

”Musicie być mocni mocą wiary, bo dziś tej mocy bardziej wam potrzeba niż w jakiejkolwiek epoce dziejów”.

Tysiące pielgrzymów, którzy przybyli na Jasną Górę z całego kraju modliło się na błoniach jasnogórskich. Pielgrzymi modlili się za dar kanonizacji Jana Pawła II, a także za wywalczone miejsce dla TV Trwam na platformie cyfrowej.

Podczas mszy zaprezentowano również nagranie, na którym papież Franciszek pozdrawia pielgrzymów oraz odnosi się do zbrodni wołyńskiej.

W mszy udział wzięli m.in. prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, posłowie Mariusz Błaszczak oraz Marcin Witko.

Tegorocznej 21. pielgrzymce towarzyszyło hasło „Mocni wiarą”.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/-mocni-wiara-21-pielgrzymka-rodziny-radia-maryja/