Facebook
Twitter
Google+
YouTube

„ W Opocznie, Rawie Mazowieckiej i Tomaszowie Mazowieckim nareszcie ogromna szansa na usprawnienie/wdrożenie diagnostyki obrazowej”. TCZ2

       W dniu 15.01.2014 r. w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ odbyło się spotkanie  organizowane przez dyrektor Jolantę Kręcką. Podczas spotkania, którego hasłem przewodnim było  „ RAZEM BLIŻEJ PACJENTA – Plany i zamierzenia ŁOW NFZ w 2014 r.” pani dyrektor złożyła obszerne sprawozdanie Łódzkiego Oddziału NFZ z działalności minionego 2013 r. oraz przedstawiła plany i priorytety na realizację zamierzeń na cały 2014 r.

       Poseł Marcin Witko, który był jednym z zaproszonych gości, ze szczególnym zainteresowaniem przysłuchiwał się podsumowaniu wygłaszanym przez p.dyrektor, gdyż przynależność do sejmowej Komisji Zdrowia, ale i problemy związane z samą służbą zdrowia są dla parlamentarzysty wyjątkowo istotne.

       Powyższe potwierdza fakt, iż podczas rozmowy z panią dyrektor ŁOW NFZ parlamentarzysta wykazał duże zainteresowanie planami NFZ na przyszłość,  zabiegał o nowe kontrakty, a w szczególności wykazał znaczne zatroskanie o dobro i zdrowie mieszkańców województwa łódzkiego. Padły również pytania o kroki jakie zamierza podjąć NFZ w zakresie rozładowania kolejek do lekarzy specjalistów.  

       Na organizację opieki medycznej w Polsce narzekają chyba wszyscy: lekarze, pacjenci, a nawet sami zarządzający służbą zdrowia. Kolejne zmiany zamiast poprawy sytuacji wprowadzają tylko zamęt i problemy, dlatego niezwykle pocieszającym okazało się zapewnienie ze strony dyrektor Jolanty Kręckjej, iż mieszkańcy powiatu opoczyńskiego, rawskiego i tomaszowskiego będą mieli łatwiejszy dostęp do świadczeń w zakresie specjalistycznej diagnostyki obrazowej.

 „W OPOCZNIE I RAWIE MAZOWIECKIEJ PACJENCI NARESZCIE BĘDĄ MOGLI KORZYSTAĆ Z BADAŃ TOMOGRAFEM KOMPUTEROWYM A W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM JEST BARDZO DUŻA SZANSA NA UZYSKANIE KONTRAKTU NA REZONANS MAGNETYCZNY” – powiedział  zadowolony po spotkaniu poseł Marcin Witko.

      Rozwój technik rezonansu magnetycznego  i tomografii komputerowej pozwolił na przestrzeni ostatnich lat na istotny wzrost udziału tych nieinwazyjnych metod obrazowania w ocenie skuteczniejszego leczenia. Dlatego zapewnienie, że jeszcze w tym roku 2014 tomografy komputerowe w Opocznie i Rawie Maz. będą działać, a rezonans magnetyczny w Tomaszowie Maz. należycie funkcjonować jest powodem do wielkiej radości.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/-w-opocznie-rawie-maz-i-tomaszowie-maz-nareszcie-ogromna-szansa-na-usprawnienie-wdrozenie/