Uchwała Sejmu w 15. rocznicę przystąpienia Polski do NATO

flaga nato

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uznaje członkostwo Polski w Pakcie Północnoatlantyckim (NATO) za główny, obok członkostwa w Unii Europejskiej, fundament polskiego bezpieczeństwa narodowego – czytamy w przyjętej  jednogłośnie przez posłów uchwale w sprawie 15. rocznicy członkostwa Polski w NATO.

Sejm w uchwale wyraził podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do przystąpienia Polski do Paktu. Jak podkreślono, „przez minione 15 lat Polska wypełnia zobowiązania wynikające z konieczności prawnych, militarnych i politycznych, wiążących się z naszym udziałem w NATO”.

„W tym czasie zgodnie z deklaracjami udzielaliśmy poparcia polityce otwartych drzwi w procesie rozszerzania NATO” - głosi uchwała.
12 marca 1999 w Independence w stanie Missouri Polskę, Czechy i Węgry zostały oficjalnie przyjęte do NATO.


Rocznica przyjęcia Polski do NATO przypada w okresie konfliktu na Wschodzie; wobec wydarzeń na Ukrainie Polska skorzystała z art. 4 traktatu powołującego NATO; zapis ten przewiduje konsultacje, gdy któryś z sojuszników czuje się zagrożony. To czwarty taki przypadek w 65-letniej historii Sojuszu.

Z ideą wejścia Polski do NATO jako pierwsze ugrupowanie wyszło Porozumienie Centrum.

źródło: PIS.org.pl

2015-05-05
Atrakcji podczas majówki nie zabrakło.

W tym roku majówka w Tomaszowie była intensywna. 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi, w związku z tym przygotowano moc atrakcji, które czekały na wszystkich na Placu Kościuszki,  w Skansenie Rzeki Pilicy oraz na przystani OSiR.

2015-05-05
Wręczenie nagród z okazji dnia strażaka.

Uroczysta akademia z okazji Dnia Strażaka odbyła się wczoraj w Tomaszowie Mazowieckim.

2015-04-27
Priorytetem jest uczciwość.

O przedsiębiorcach, o rozwoju miasta i miłości do Tomaszowa - czyli najnowszy wywiad Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.

Copyright © 2015 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/15rocznica-przystapienia-polski-do-nato/