Facebook
Twitter
Google+
YouTube

197. tomaszowska pielgrzymka na Jasną Górę

W sierpniu z wielu polskich miast wyruszają piesze pielgrzymki na Jasną Górę, do Częstochowy docierają na uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które obchodzone są 15 sierpnia. Dzisiaj (10 sierpnia br.) rozpoczęła się 197. tomaszowska pielgrzymka na Jasną Górę.

Po uroczystej Mszy Świętej i błogosławieństwie z parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim wyruszyło około 400 osób na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

Hasłem przewodnim pielgrzymów jest "Wiara naszą siłą".

Tomaszowskich pielgrzymów, podobnie jak przed rokiem na Jasną Górę prowadzi ks. Paweł Jeleń z parafii św. Jadwigi Królowej.

Jak co roku, od wielu lat pielgrzymi podjęli trud pielgrzymowania zanosząc do Tronu Królowej Polski w Częstochowie swoje troski i zmartwienia. Na szlaku pątniczym modlą się w indywidualnych intencjach, ale i wypraszają w modlitwie wspólnotowej wszelkie łaski dla narodu i kraju.

Wszystkim Pielgrzymom na Jasną Górę życzę radosnego przeżywania wspólnej modlitwy, wytrwałości i ufności w zanoszeniu swych próśb przed Obraz Matki Bożej, a także dobrej pogody i dużo sił na każdy dzień wędrówki, jak również szczęśliwego dotarcia do celu.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/197-tomaszowska-pielgrzymka-na-jasna-gore/