Facebook
Twitter
Google+
YouTube

67 rocznica zakończenia II Wojny Światowej

W dniu 8 maja 2012 r. na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości związane z 67 rocznicą zakończenia II Wojny Światowej. Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim, Rada ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim oraz 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych, wciągnięcie na maszt flagi państwowej oraz odegranie hymnu. Modlitwę za poległych w walce o wolność Ojczyzny odmówił proboszcz Parafii Świętej Jadwigi Królowej, ksiądz dziekan Henryk Kowaliński. Wystąpienie okolicznościowe wygłosił świadek i uczestnik tamtych czasów, który w swoim przemówieniu wspominał dramatyczne chwile spędzone na froncie, składając hołd wszystkim, którzy zginęli podczas II wojny światowej - kawaler Orderu Virtuti Militari, pułkownik Józef Suchodolski. Przeprowadzono przez oficerów i żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej Apel Poległych oraz uroczystą salwę honorową. Posła Marcina Witko reprezentowała delegacja współpracowników.

„Dzień zakończenia II Wojny Światowej był dniem odzyskania wolności dla setek tysięcy Polaków uwiezionych w gestapowskich więzieniach i nazistowskich obozach pracy, a także dniem ratującym życie tym, na których okupant wydał wyrok śmierci lecz nie zdążył wykonać. Dzień zakończenia II Wojny Światowej to dzień zakończenia nazistowskiego terroru Narodu Polskiego.” - Zofia Szymańska, asystentka Posła Marcina Witko.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/67-rocznica-zakonczenia-ii-wojny-swiatowej/59