Facebook
Twitter
Google+
YouTube

73 Rocznica Zbrodni Katyńskiej

W dniu 18 kwietnia 2013 r. na Cmentarzu Wojennym przy ulicy Smutnej w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się uroczystości związane z 73 Rocznicą Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie pocztów sztandarowych, wciągnięcie na maszt flagi państwowej oraz odegranie hymnu. W imieniu rodzin oficerów zamordowanych w Katyniu głos zabrał ppłk w stanie spoczynku Roman Stasiak, Przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim.

W dalszej części Kompania Honorowa 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oddała salwę honorową ku czci zamordowanych w 1940 roku przez NKWD ZSRR Jeńców Wojennych.

Po części oficjalnej delegacja współpracowników Posła Marcina Witko złożyła kwiaty pod Krzyżem Katyńskim.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się do kościoła Świętej Jadwigi Królowej Polski przy ulicy Warszawskiej, by wziąć udział w mszy świętej w intencji pomordowanych i poległych w Katyniu.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/73-rocznica-zbrodni-katynskiej/353