Facebook
Twitter
Google+
YouTube

85-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwikowie

Poseł Marcin Witko w dniu 9 czerwca 2012 roku uczestniczył w uroczystościach związanych z 85 – leciem Ochotniczej Straży Pożarnej w Ludwikowie. Strażacki jubileusz rozpoczęła msza święta w ludwikowskim kościele pw. NMP Nieustającej Pomocy, w którym proboszczem jest ks. Zbigniew Kowalczyk, kapelan pożarników powiatu tomaszowskiego. Były sztandary ludwikowskiej OSP i jednostek z sąsiednich miejscowości, na których widniało przesłanie ”Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

Muzyczną oprawę zapewniła orkiestra dęta OSP z Zawady. Po mszy wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali na boisko przy Szkole Podstawowej nr 7 mieszczącej się przy ulicy Ludwikowskiej 113/115. W dalszej części uroczystości były powitania i wystąpienia gości, przekazanie listów gratulacyjnych i upominków. Zasłużeni druhowie otrzymali odznaczenia.

W części artystycznej można było obejrzeć występy zespołów muzycznych, tanecznych, wokalnych, w większości miejscowe, działające w szkole oraz przedszkolu. Gościnnie wystąpiły również dzieci z zespołu „Sami Swoi” z Twardej.

Dla wszystkich uczestników uroczystości przewidzianych zostało wiele atrakcji. Dzieci mogły szaleć na olbrzymiej gumowej zjeżdżalni. Poseł Marcin Witko zorganizował dla najmłodszych konkurs na najpiękniejszy rysunek pn. „Jak można pomagać drugiemu człowiekowi”. Wszystkie dzieci biorące udział w zabawie otrzymały upominki i słodycze. Dorośli natomiast mogli skosztować wyśmienitej grochówki oraz potraw z grilla. Z inicjatywy Marcina Witko Posła na Sejm RP zaproszone pielęgniarki: Iwona Framcholc oraz Ewa Kaczmarek badały poziom cukru we krwi i ciśnienie krwi. Przebadane zostały 103 osoby, u 42 badanych stwierdzono przekroczenie dopuszczalnych norm. Pielęgniarki odnotowując złe wyniki badań, kierowały zbadane osoby na konsultacje lekarskie. Na 85 jubileuszu strażackim nie zabrakło również piknikowych straganów. Była miła i rodzinna atmosfera.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/85-lecie-ochotniczej-strazy-pozarnej-w-ludwikowie/69