Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Andrzej Duda kandydatem PiS na Prezydenta RP. duda

„Będę robił wszystko, by nasz kraj szedł drogą demokracji, by Polska była silna i mogła chronić słabszych. Polsce potrzebna jest praca nad uzdrowieniem państwa tak, aby mogło chronić słabych i nie obawiać się silnych” - słowami Lecha Kaczyńskiego rozpoczął swoje wystąpienie Andrzej Duda, który został kandydatem PiS na urząd prezydenta Polski.

- Te słowa stały się moim drogowskazem - powiedział Duda w sali Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” przy ul. Piłsudskiego 27 w Krakowie.

- Będę się ubiegał o godność prezydenta RP, by służyć niepodległej i suwerennej Rzeczypospolitej - mówił, dodając, że dla niego to nie tylko zaszczyt, ale też „wielkie zobowiązanie do służby dla naszej ojczyzny: największego skarbu, jaki mamy”.

Andrzej Duda podziękował swoim rodzicom za trud włożony w doprowadzenie go do miejsca, gdzie teraz jest oraz za fakt, że w jego domu nigdy nie było oportunizmu.

Według Dudy, Polska musi być państwem dla wszystkich i państwo musi zapewnić każdemu równe prawa, równy dostęp do wiedzy.

- Pracowałem z Lechem Kaczyńskim - mówił. - To była praca niezwykła, ponieważ człowiek, przy którym uczyłem się polityki był mężem stanu. Lech Kaczyński miał wizję silnej Polski, uczył nas jej, był człowiekiem otwartym, wspaniałym. Bycie prezydentem RP to zadanie niesłychanie trudne, zwłaszcza w dobie głębokiego konfliktu w Polsce. 

Zdaniem Dudy nie będzie silnej Polski, jeśli nie zrozumiemy, że sprawy Polski są naszym wspólnym interesem. Dlatego też, wykazywał Duda, „jeśli zostanę wybrany prezydentem Polski, będę słuchał obywateli i im służył, a moja polityka będzie dynamiczna, aktywna”.

- Konstytucję w kwestii prerogatyw odnoszących się do prezydenta znam doskonale. Prezydent ma obowiązek współpracy z rządem i ta współpraca będzie - obiecał.

- Wybory samorządowe wygra PiS, wielu z Państwa otrzyma mandat władzy, bardzo proszę wykonujcie go uczciwe, rzetelnie i całym sercem - apelował Duda, dodając, że Polacy zwyciężają, kiedy są razem.

- Zwyciężymy, to nasz obowiązek w stosunku do Polski.

www.pis.org.pl

Czytaj także:

http://telewizjarepublika.pl/andrzej-duda-kandydatem-pis-na-prezydenta-rp,13730.html

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynski-andrzej-duda-kandydatem-pis-na-prezydenta-rp,487370.html

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/andrzej-duda-kandydatem-pis-na-prezydenta-rp/