Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Debata o zdrowiu

W Warszawskim Towarzystwie Lekarskim odbyła się dziś debata o zdrowiu, zorganizowana przez Klub Parlamentarny Prawa i Sprawiedliwości. Zaproszeni przez Prawo i Sprawiedliwość eksperci dyskutowali na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia i zmian proponowanych w tej dziedzinie przez ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego.

Do udziału w debacie zostali zaproszeni m.in.: dr Marek Balicki, były minister zdrowia i dyrektor Szpitala Wolskiego w Warszawie, prof. Bogdan Chazan, dyrektor Szpitala św. Rodziny w Warszawie, prof. Janusz Książyk, dyrektor Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność”, Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Maciej Hamankiewicz, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, Iwona Borchulska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych czy Grzegorz Kucharewicz, przewodniczący Naczelnej Rady Aptekarskiej. W debacie bierze udział również kandydat na premiera prof. Piotr Gliński.

Jak tłumaczył lider Prawa i Sprawiedliwości, nie można dłużej czekać na działania ze strony koalicji rządzącej.

„Problemy służby zdrowia są tak nabrzmiałe, że mam nadzieje, że ta debata przyczyni się do rozwiązania kłopotów” - mówił Jarosław Kaczyński.

Dlatego podczas poniedziałkowej debaty były omawiane propozycje zmian w służbie zdrowia przedstawione przez Prawo i Sprawiedliwość, zakładające m.in.

likwidację Narodowego Funduszu Zdrowia
przyjęcie finansowania przez budżet
stworzenie sieci szpitali
uproszczenie dopłat i refundacji
zapewnienie w każdej szkole opieki lekarskiej i dentystycznej

"Jest rzeczą niesłychanie istotną, aby rozmowa o najważniejszych sprawach dla Polski zaczęła się w naszym kraju na poważnie, przestała być przekrzykiwaniem się. Jestem głęboko przekonany, że dzisiaj uczynimy krok w tym kierunku" - ocenił Kaczyński.

Socjolog prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera, podkreślił podczas debaty, że sprawy ochrony zdrowia są przez Polaków wymieniane wśród najważniejszych do rozwiązania w Polsce, tuż po problemie bezrobocia.

"Sprawy zdrowia są przez Polaków wymieniane jako drugie najważniejsze sprawy do rozwiązania w naszym kraju, po pracy, po zagrażającym bezrobociu. Z drugiej strony, ocena naszego systemu zdrowia nie jest najlepsza. Do 90 proc. społeczeństwa jest niezadowolone z funkcjonowania systemu zdrowia" - powiedział prof. Gliński

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/debata-o-zdrowiu/