Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Dożynki Gminne w Czerniewicach i Rokicinach

MarcinRolnicze święto plonów w Czerniewicach i Rokicinach obchodzone było w dniu 2 września 2012r. Świecką część uroczystości poprzedziły Msze Święte w intencji tegorocznych zbiorów odprawione w kościołach parafialnych. Po nabożeństwie w Czerniewicach, dożynkowy korowód przeszedł do amfiteatru na świecką część uroczystości. Poza tradycyjnymi obrzędami wręczania chleba, zostały wręczone wieńce dożynkowe m.in. obdarowany nim został Poseł Marcin Witko biorący udział w uroczystości. W Rokicinach dożynki hucznie świętowano w parku za Gminnym Ośrodkiem Kultury.

Przez cały czas dożynkowej imprezy poszczególne sołectwa z terenu gminy serwowały przy stołach pod namiotami swojskie przysmaki w szerokim wyborze. Podczas lokalnego święta ogłoszono wyniki konkursu na „Najpiękniejszy ogród w gminie Rokiciny”. Na dożynkach w Czerniewicach i Rokicinach wystąpiły gminne zespoły ludowe, orkiestry dęte, młodzież szkolna, twórcy ludowi i grupy muzyczne. Zarówno dla dorosłych i dzieci przewidziano wiele atrakcji. Imprezę zakończyły zabawy taneczne i biesiada na powietrzu dla wszystkich uczestników dożynek.

„Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji dożynek, zarówno od strony obrzędowej, jak również artystycznej i technicznej. Za wielki wkład pracy, czas poświęcony przygotowaniom oraz wielkie serce. Dziękuje wszystkim rolnikom za cały rok ciężkiej pracy. Dziękując za trud Waszej pracy - łączę najlepsze życzenia, pełnej satysfakcji z realizacji podjętych zamierzeń, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Za podsumowanie niech posłużą słowa Jana Pawła II: „ Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju”” – Poseł Marcin Witko.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/dozynki-gminne-w-czerniewicach-i-rokicinach/101