Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Dzień Nauczyciela w TKACZU

Uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej odbyły się w dniu 12 października 2012 roku w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury „Tkacz”. W części artystycznej wystąpili uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego, którzy przygotowali program pn. „Muzyczny bukiet życzeń”. Za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej i opiekuńczej najbardziej zasłużonym pedagogom przyznano nagrody. Część oficjalną zakończyły wystąpienia okolicznościowe.

Na zakończenie zaproszono gości na poczęstunek. Zaproszonego z tej okazji Posła Marcina Witko reprezentowała asystentka Zofia Szymańska która złożyła życzenia w imieniu parlamentarzysty.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest od 1972 roku, kiedy to na mocy ustawy Karta praw i obowiązków nauczyciela, 14 października został ustanowiony Dniem Nauczyciela. We wcześniejszych latach również doceniano pracę grona pedagogicznego. Wielkim uznaniem i szacunkiem obdarzał nauczycieli król Stanisław August Poniatowski, uważając ich za największy skarb Rzeczypospolitej. W roku 1766 z inicjatywy króla powstała Komisja Edukacji Narodowej – pierwsza na świecie centralna instytucja zajmująca się edukacją.

Nie ulega wątpliwości, że podobnie jak w czasach stanisławowskich, również dziś grono pedagogiczne powinno być należycie doceniane, bowiem dba o wykształcenie młodych pokoleń naszych rodaków. Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych i najbardziej zaszczytnych zadań. Wymaga nie tylko najwyższych kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej  i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, życzę gronu pedagogicznemu, dyrekcji, pracownikom administracji i obsługi placówek oświatowych jak najwięcej zasłużonej wdzięczności uczniów, wychowanków i rodziców, cierpliwości i wrażliwości oraz radości w życiu prywatnym.

Z wyrazami szacunku i uznania,
Marcin Witko
Poseł na Sejm RP

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/dzien-nauczyciela-w-tkaczu/