Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Energia wiatrowa - spotkanie w Wójcinie

W ostatnich latach obserwujemy w Polsce szybko rozwijający się proces lokowania farm wiatrowych. Jednak do tej pory nie ma określonych zapisów prawnych, związanych z budową i eksploatacją elektrowni wiatrowych. Niestety lukę tę wykorzystują inwestorzy. Mimo istniejącej „Polityki energetycznej Polski do 2030r.”, panuje chaos, nie tylko prawny, ale organizacyjny, co może zagrażać nie tylko zdrowiu człowieka, ale bezpieczeństwu energetycznemu Państwa.

Na zaproszenie Posła Marcina Witko w tej właśnie sprawie w Wójcinie (gm. Paradyż) w dniu 21 lutego 2013r odbyło się spotkanie mieszkańców z panią Poseł Anną Zalewską, która jest specjalistką w dziedzinie energii wiatrowej. W dyskusji uczestniczyli także: Poseł Robert Telus, Wójt Gminy Paradyż - Wojciech Rudalski oraz Wójt Gminy Mniszków Janusz Ciesielski

Licznie przybyli mieszkańcy aktywnie brali udział w momentami dość burzliwej dyskusji wyrażając swoje opinie.

Wiatraki - za i przeciw (plik w formacie PDF)

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/energia-wiatrowa-spotkanie-w-wojcinie/287