Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Energia wiatrowa – spotkanie z Poseł Anną Zalewską w Białobrzegach

W dniu 21 marca 2013 roku w Białobrzegach odbyło się spotkanie mieszkańców z panią Poseł Anną Zalewską, która jest specjalistką w dziedzinie energii wiatrowej. Tematyką spotkania były korzyści i zagrożenia wynikające z budowy farm wiatrowych. Organizatorami spotkania byli: Poseł Marcin Witko, Poseł Robert Telus oraz Przewodniczący Zarządu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w Tomaszowie Mazowieckim Mariusz Węgrzynowski.

Poseł Anna Zalewska przestrzegła przed nieuczciwością firm z branży energetyki wiatrowej, które to zawierają niekorzystne dla rolników umowy. Umowa taka zawierana jest na okres 29 lat i nie ma możliwości na jej rozwiązanie ze strony rolnika. Zdaniem Pani Poseł, postępowanie firm „wiatrowych” nie może wiązać się z działaniami na granicy prawa, bez poszanowania krajobrazu, środowiska a przede wszystkim ludzi. Mieszkańcy powinni mieć możliwość udziału w procesie decyzyjnym, prowadzącym do zainstalowania elektrowni wiatrowych na terenach im przylegających.

Przybyli mieszkańcy aktywnie brali udział w dyskusji, pytając nie tylko o energię wiatrową, ale również o inne źródła energii odnawialnej.

Poseł Marcin Witko nie mógł osobiście wziąć udziału w spotkaniu, ze względu na bardzo ważne posiedzenie nadzwyczajnej komisji ds. nowelizacji ustawy o drogach publicznych oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Ważna ze względu na mieszkańców gmin powiatu tomaszowskiego, przez która przebiega trasa S8 (tzw. Gierkówka). Posła Marcina Witko reprezentowała asystentka Anita Kwartnik.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/energia-wiatrowa-spotkanie-z-posel-anna-zalewska-w-bialobrzegach/324