Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Gminne Dożynki Plonów w Rzeczycy

Kalendarzowy sierpień to czas dożynek. Ten piękny staropolski obyczaj stał się częścią naszej kultury oraz narodowej tożsamości. Czas ten, jest najlepszą okazją do wyrażenia podziękowania rolnikom za całoroczny trud i uzyskane plony. W dniu 26 sierpnia 2012 roku Mszą Dziękczynną w intencji rolników i tegorocznych zbiorów w kościele parafialnym w Rzeczycy rozpoczęło się Gminne Święto Plonów. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Marcina Witko Posła na Sejm RP.

Starostowie reprezentujący wszystkich rolników z Gminy Rzeczyca wręczyli gospodarzom Markowi Kaźmierczykowi – Wójtowi Gminy i Wojciechowi Szopie – Przewodniczącemu Rady Gminy symbole swojej ciężkiej pracy czyli bochen chleba oraz miód. Rolnicze świętowanie zapewniło wiele atrakcji dla każdej grupy wiekowej.

„Serdecznie dziękuję za zaproszenie do udziału w uroczystościach dożynkowych w Rzeczycy. Święto Plonów to radowanie się z bogactwa, które dała nam ziemia. Skarby ziemi wydobywane są trudem ludzkiej pracy gospodarzy rolnych. Z owoców ciężkich i mozolnych starań rolników korzystamy codziennie w postaci chleba na naszych stołach, za co z całego serca Wam dziękuję. Pragnę wyrazić ogromne uznanie dla Gospodarzy za przygotowanie uroczystości, która wymagała dużego nakładu pracy trudu i zaangażowania wielu osób. Niech mój gest łamania się chlebem zapewni Państwa w szczególności o woli służenia pomocą i wsparciem, co znajduje swoje potwierdzenie w mojej działalności parlamentarnej. Pomoc polskiemu rolnikowi jest potrzebna, nie tylko w czasach nieurodzaju i klęsk, ale również w codziennym dbaniu o jego prawa i interesy w kraju i na arenie europejskiej. Żywię nadzieję, że przyszłość przyniesie Państwu szansę rozwoju swoich gospodarstw oraz spokój, który odpędza troski w obawie o jutro. Życzę wszystkim, aby w Państwa domach zawsze gościł zapach chleba, będący symbolem szczęścia i dostatku. Szanowni Gospodarze, aby plony z roku na rok były bardziej urodzajne.” – Marcin Witko Poseł na Sejm RP.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/gminne-dozynki-plonow-w-rzeczycy/98