Facebook
Twitter
Google+
YouTube

IV Europejskie Forum Młodych Rolników – Łódzkie 2012

W dniu 19 listopada 2012 roku Poseł Marcin Witko uczestniczył w IV Europejskim Forum Młodych Rolników w Słoku pod Bełchatowem. Rolnicza młodzież z całego województwa a także z Polski i Europy dyskutowała nad kształtem Wspólnej Polityki Rolnej w nowym okresie programowania Unii Europejskiej (lata 2014-2020). Wymiana poglądów w grupach panelowych dotyczyła m.in. organizacji rynków owoców i warzyw, szans, jakie daje rozwój akwakultury na terenie obszarów wiejskich, możliwości prowadzenia sprzedaży bezpośredniej przez rolników oraz płatności bezpośrednich.

Według uczestników forum największymi barierami rozpoczęcia działalności przez młodych rolników są trudności w uzyskaniu kredytu, wysokie ceny ziemi i niestabilne ceny. Tylko 6 proc. europejskich rolników ma mniej niż 35 lat, a to może doprowadzić do kryzysu demograficznego w rolnictwie - powiedział szef Europejskiej Rady Młodych Rolników (CEJA) Joris Baecke. Przyznał on, że w Polsce i kilku innych krajach europejskich ta średnia jest wyższa, ale "nie oznacza to, że można tam osiąść na laurach". Zdaniem szefa CEJA, należy zrobić wszystko, aby tę "niekorzystną statystykę" poprawić. Jednym z najważniejszych zadań powinno być szybkie stworzenie wspólnej polityki rolnej dla wszystkich państw członkowskich UE.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/iv-europejskie-forum-mlodych-rolnikow-lodzkie-2012/