Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

W Tomaszowie Mazowieckim w parafii Świętego Antoniego przy ul. P.O.W 2 odbędą się uroczystości z okazji kanonizacji dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII.
W sobotę, 26 kwietnia 2014 roku, o godzinie 18.00 odbędzie się msza święta, dziękczynna za kanonizację papieży. Po mszy o godzinie 19.15 rozpocznie się koncert, w którym wystąpią chóry złożone z dzieci i młodzieży wszystkich tomaszowskich szkół oraz seniorzy z różnych parafii. W czasie koncertu wręczone zostaną nagrody laureatom konkursu plastycznego i multimedialnego zatytułowanego „Jan Paweł II -- wczoraj, dziś, jutro".
Młodzież z II LO będzie recytować utwory Papieża Polaka. Na zakończenie wystąpi zespół ewangelizacyjny, który wprowadzi w całonocne czuwanie przy relikwiach bł. Jana Pawła II i „noc konfesjonałów".

W niedzielę, 27 kwietnia będzie można uczestniczyć we mszy świętej kanonizacyjnej transmitowanej z Watykanu przed telebimem wystawionym na ulicy POW (wejście od ulicy św. Antoniego)
Wieczorem w niedzielę o godzinie 19.00 na scenie POW wystąpi chrześcijański zespół „Trzecia Godzina Dnia". Jest to zespół przyjmowany z wielkim entuzjazmem w kraju i za granicą.
Od soboty wieczorem do niedzieli zamknięty zostanie dla ruchu odcinek ulicy POW od ulicy św. Antoniego do Urzędu Miasta.

źródło: powiat tomaszowski

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/kanonizacja-jana-pawla-ii-i-jana-xxiii/