Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Kolejne spotkanie prezydenta z mieszkańcami

CEZ 99687Już po raz trzeci prezydent Marcin Witko spotkał się z mieszkańcami Tomaszowa. Tym razem spotkanie odbyło się w budynku ZSP nr 6 przy ul. Strefowej. Marcin Witko zapraszał na nie w szczególności mieszkańców dzielnicy Starzyce.

23 marca prezydent przedstawił mieszkańcom dzielnicy m.in. dotychczasowe działania. Jednym z nich jest podpisanie umowy z firmą SKANSKA na budowę ulicy Chopina. Będzie to nowa droga, która połączy się z wyremontowaną ulicą Zawdzką. Remont tej drugiej, będzie możliwy dzięki podpisaniu ze  Starostwem Powiatowym porozumienia o przebudowie i remontach dróg. W trakcie spotkania poruszony został także teamt drogi W713, która przebiega m.in. przez obszar dzielnicy. Prezydent zapewnił mieszkańców, że cały czas stara się przekonać władze wojewódzkie do remontu tej drogi wraz z mostem na rzece Czarnej.

Kolejnym poruszanym tematem były miejsca pracy. W położonym w Starzycach zakładzie koncernu Pepsico powstaje nowa hala produkcyjna, która może zapewnić nawet 200 nowych miejsc pracy.

W trakcie spotkania nie zabrakło także pytań od mieszkańców. Odpowiedzi udzielał prezydent, zaproszeni urzędnicy miejscy oraz prezesi miejskich spółek. Mieszkańcy żywo reagowali na niektóre dotyczące ich problemy – pojawiły się głosy o możliwości zorganizowania przez nich protestu na drodze krajowej nr 48, w celu wymuszenia budowy chodnika oraz poprawy wjazdów do posesji wzdłuż drogi. Marcin Witko uspokajał i przekonywał, że najpierw spróbuje wynegocjować u władz wojewódzkich i krajowych potrzebne rozwiązania. Niektóre z problemów, ktore zgłaszali mieszkancy,  prezydent na miejscu przekazywał do rozwiązania dyrektorom odpowiednich wydziałów.

Na koniec wizyty przedstawicielka mieszkańców wręczyła pisemne podziękowanie za spotkanie
prezydentowi.

CEZ 9546CEZ 9604CEZ 9605CEZ 9610CEZ 9612CEZ 9644
CEZ 9692CEZ 99687    

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/kolejne-spotkanie-prezydenta-z-mieszkancami/