Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Kongres Prawa i Sprawiedliwości - Nasza Ojczyzna. Nasza przyszłość

W dniach 28-30 czerwca 2013 roku odbył się IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości na Śląsku. „Rząd ma dla Polaków pogardę i propagandę. Polska potrzebuje przywództwa„– mówił Jarosław Kaczyński, inaugurując kongres Prawa i Sprawiedliwości. W piątek Kongres rozpoczął tzw. panel śląski, poświęcony sprawom Śląska.

W sobotę rano w Sosnowcu rozpoczęła się statutowa część kongresu Prawa i Sprawiedliwości. Delegaci wybrali prezesa partii – Jarosława Kaczyńskiego. Przed rozpoczęciem obrad odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Oprócz wyboru lidera partii, delegaci dokonali też zmian w statucie, które przewidują skrócenie kadencji władz PiS z trzech do dwóch lat.

W kongresie, który obradował pod hasłem „Nasza Ojczyzna, nasza przyszłość” uczestniczyło ok. 1,2 tys. delegatów.

Podczas trzeciego dnia Kongresu w Sosnowcu Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział reorganizację struktury rządu po wygranych przez PiS wyborach. Jarosław Kaczyński powiedział, że

„choć zgodnie z kalendarzem wyborczym wybory parlamentarne mają odbyć się za ponad dwa lata, PiS musi być już teraz gotowe i przygotowane do rządzenia oraz mieć koncepcję rządu, który byłby jedną drużyną (…). To musi być rząd jednej idei, to musi być rząd ludzi, którzy chcą realizować jeden program” - wskazał Prezes.

Według koncepcji PiS, Ministerstwo Rozwoju Regionalnego powinno być przekształcone w Ministerstwo Rozwoju, a jego szef powinien być jednocześnie wicepremierem. PiS chce też postawić na politykę mieszkaniową, przywracając stosowne ministerstwo. Chce też odbudować gospodarkę morską, tworząc ministerstwo zajmujące się tą dziedziną.

„Ale zmiany, przydzielenie Ministerstwu Rozwoju różnego rodzaju dodatkowych uprawnień muszą spowodować, że zlikwidujemy Ministerstwo Skarbu, ale jednocześnie powołamy Ministerstwo Energetyki, bo to jest sprawa dzisiaj dla Polski niesłychanie wręcz ważna” - powiedział Prezes PiS.

Jednocześnie partia zamierza rozważyć likwidację Ministerstwa Gospodarki i zapowiada zwiększenie uprawnień Prokuratorii Generalnej. Zlikwidowane ma być Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, a przywrócone MSWIA. „Ostatecznie zostanie zlikwidowane to, co w czasie PRL-u nazywano resortem i każdy wiedział, o co chodzi – koniec dawnego MSW” - powiedział Prezes. Jego zdaniem, dopiero tak zreorganizowany rząd „będzie mógł wykonywać swoje obowiązki w sposób rzeczywiście właściwy”.

„PiS ma drużynę gotową do rządzenia, będziemy pracować nad jej uzupełnieniem” – powiedział w niedzielę podczas trzeciego dnia kongresu tej partii Jarosław Kaczyński.

Kongres zakończył się w niedzielę Mszą Świętą w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

W katowickim Kongeresie PiS uczestniczył Marcin Witko Poseł na Sejm RP oraz delegacja i członkowie Komitetu Miejskiego Prawa i Sprawiedliwośći w Tomaszowie Maz.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/kongres-prawa-i-sprawiedliwosci-nasza-ojczyzna-nasza-przyszlosc/429