Facebook
Twitter
Google+
YouTube

KONGRES PROGRAMOWY PIS - ZDROWIE

    Program Prawa i Sprawiedliwości prezentowany był na kongresie partii w Warszawie. Dokument ma ponad 160 stron. Propozycje PiS są zgrupowane w rozdziale "Projekt dla Polski". Hasła "zdrowie", "praca" i "rodzina" widniejące na tytułowej stronie dokumentu to filary programu.
    Po wielu latach wyrzeczeń i obciążeń związanych z transformacją, Polacy maja prawo do nowoczesnej, sprawnej i niezawodnej opieki zdrowotnej na najwyższym poziomie europejskim, a pracownicy: lekarze, pielęgniarki, położne zasługują na godziwe wynagrodzenia.

   Powszechne bezpieczeństwo zdrowotne należy traktować jak cywilizacyjną zdobycz współczesnego świata. Odrzucamy twierdzenie, że mechanizmy rynkowe mogą być podstawą funkcjonowania głównej części systemu, a zdrowie to taki towar jak każdy inny. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo zdrowotne Polaków to ostatecznie odpowiedzialność publiczna, polityczna, a więc przede wszystkim odpowiedzialność rządu, administracji samorządowej, polityków. Obywatele mają prawo domagać się tego.

1. Likwidacja Narodowego Funduszu Zdrowia - Resort zdrowia miałby przygotowywać plan finansowania świadczeń łącznie z planem podziału środków na poszczególne województwa.

2. Krótsze kolejki do lekarzy - Stworzenie sieci szpitali publicznych rozmieszczonych odpowiednio do potrzeb ludności. Żaden szpital nie zostanie przy tym zamknięty, nie dopuścimy też do dalszej komercjalizacji i prywatyzacji szpitali. Zwiększyć nabór do szkół i studiów medycznych.

3. Umocnienie pozycji lekarza pierwszego kontaktu i przyznanie mu prawa do kierowania na badania

4. Tańsze ceny leków refundowanych
5. Leczenie i opieka nad osobami wymagającymi opieki - opieka domowa sprawowana w warunkach rodzinnych przez lekarza, pielęgniarkę i opiekuna.

6. Przywrócenie zaufania do pracowników ochrony zdrowia - kształcenie, szkolenie i doskonalenie pracowników oraz wynagrodzenie odpowiadające randze zawodu.

7. Nowoczesny system medycyny szkolnej - obejmujący monitorowanie zdrowia dzieci, profilaktyka, promocja zdrowia i wczesna terapia. Powrót gabinetów stomatologicznych i opieki pielęgniarsko-lekarskiej do szkół.

8. Pomoc na dożywianie dzieci.

O ZDROWIU na Kongresie PIS mówiła poseł Jadwiga Wiśniewska.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/kongres-programowy-pis-zdrowie/