Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Lotnictwo Ziemi Łódzkiej. 100 lat minęło...

28 sierpnia był dniem lotnictwa i w tym dniu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Lotnictwo ziemi łódzkiej – 100 lat minęło…” w tomaszowskim Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego.

Eksponaty prezentowane na wystawie pochodzą ze zbiorów działu historycznego muzeum oraz z kolekcji udostępnionych przez współorganizatorów Klubu Lotniczego „Na Prostej” w Łodzi i tomaszowskiego oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP.

Na ekspozycji można zobaczyć 25. plansz z bardzo ciekawymi zdjęciami przedstawiającymi historię lotnictwa na Ziemi Łódzkiej od lat dwudziestych XX wieku po dzień dzisiejszy. Można także obejrzeć zdjęcia z początków czasów awiacji na ziemi łódzkiej, jak również historyczne fotografie dotyczące lotniczych jednostek stacjonujących w Nowym Glinniku oraz współczesne zdjęcia z udziału w misji w Iraku. Zaprezentowany jest również ciekawy zbiór odznak lotniczych.

Marcina Witko Posła na Sejm RP reprezentowały: Zofia Szymańska oraz Marta Niemczyk.

Wystawę można obejrzeć w tomaszowskim Muzeum w okresie 28 sierpnia-29 września br.

Źródło: www.tomaszowskakultura.pl

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/lotnictwo-ziemi-lodzkiej-100-lat-minelo/