Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Nadanie Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej imienia Teresy Zając

TPD 3

W dniu 14 października 2013 r. odbyły się uroczystości nadania Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej imienia Teresy Zając, założycielki świetlicy i wieloletniej prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Tomaszowie Maz. Celem działalności Teresy Zająć w ramach działalności Towarzystwa była troska o jakość warunków życia dziecka, jego wielostronny rozwój, zdrowie, bezpieczeństwo oraz udzielanie wszelkich form pomocy dzieciom z rodzin dysfunkcyjnych pod względem społecznym lub materialnym jak również wspieranie rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji losowej. Teresa Zając została laureatką Orderu Uśmiechu oraz tytułem Zasłużona dla Tomaszowa.

„Dzisiejsza, niezwykle wzruszająca uroczystość ma szczególny wymiar, bowiem wspominamy wyjątkową postać - panią Teresę Zając, której niestety nie ma już z nami. Pewien myśliciel powiedział: „Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy; za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy”, w przypadku pani Teresy Zając słowa o pomocy i miłości do dzieci przekuwane były w czyny, wielkie czyny. Dowodem Jej szczególnych zasług jest dzisiejsza uroczystość nadania imienia świetlicy socjoterapeutycznej. Żywię nadzieję, że świetlica socjoterapeutyczna imienia Teresy Zająć, będzie miejscem, gdzie każde dziecko będzie mogło liczyć na pomoc i wsparcie.”

                                                                                                                                          Marcin Witko

                                                                                                                                        Poseł na Sejm RP

Zdjęcia: Piotr Kagankiewicz

Nadanie Socjoterapeutycznej Świetlicy Środowiskowej imienia Teresy Zając

TPD 1
TPD 1
TPD 2
TPD 2
TPD 3
TPD 3
TPD 4
TPD 4

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/nadanie-socjoterapeutycznej-swietlicy-srodowiskowej-imienia-teresy-zajac/