Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Nie żyje profesor Józef Szaniawski, politolog, sowietolog, publicysta, wykładowca WSKSiM i UKSW

Prof. Józef Szaniawski wybitny historyk, oddany Ojczyźnie i rodakom, zginął we wtorek 4 września 2012r. w tragicznych okolicznościach. Miał 68 lat. Wspaniały człowiek, pasjonat nauki i historii, wielki patriota – tak zmarły historyk zapisał się w pamięci każdego, kto miał możliwość rozmowy z nim. Swoją wiedzą dzielił się ze studentami m.in. Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Młodym ludziom prezentował bezkompromisową postawę. Uczył: „Albo czujesz się Polakiem, albo nikim. Nie można być pomiędzy”. Mówił o sprawach trudnych i często niepodejmowanych przez innych. Józef Szaniawski był historykiem, politologiem, wykładowcą WSKSiM, publicystą Radia Maryja, TV Trwam, „Naszego Dziennika”,. Został odznaczony medalami „Za zasługi dla obronności kraju oraz Milito pro Christo, Orderem Św. Stanisława, oficerską szablą honorową Wojska Polskiego, uhonorowany przez ministra obrony narodowej tytułem „Kustosza tradycji, sławy i chwały oręża Polskiego”.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/nie-zyje-profesor-jozef-szaniawski-politolog-sowietolog-publicysta-wykladowca-wsksim-i-uksw/