Facebook
Twitter
Google+
YouTube

IMG 6215W IV kwartale b.r. ogłoszony zostanie w ramach RPO  konkurs na działania związane z niskoemisyjnym transportem miejskim. Tomaszów Mazowiecki będzie się starać o wymianę taboru.  Wpłynie to na przesunięcie terminu uruchomienia bezpłatnej komunikacji w mieście, jest to jednak konieczne ze względu na stan miejskich autobusów. Ich średnia wieku wynosi 18 lat.

Pierwszym merytorycznym kryterium oceny wniosków w konkursie jest zwiększenie liczby osób korzystających z komunikacji publicznej i za nie przyznawane będzie najwięcej punktów. Wprowadzenie bezpłatnej komunikacji odniesie taki właśnie skutek. Zatem rozsądnie jest połączyć te dwa projekty - zakup nowych autobusów i wprowadzenie darmowej komunikacji. Oznacza to znaczne zwiększenie szans miasta na pozyskanie nowoczesnego, ekologicznego taboru. Połączenie projektów przesunie nieco w czasie wprowadzenie darmowej komunikacji, jednak dzięki temu, miasto będzie miało bardzo duże szanse na pozyskanie nowych autobusów. Przypomnijmy, konkurs w ramach RPO zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/nowy-tabor-razem-z-bezplatna-komunikacja-miejska/