Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Oświadczenie w sprawie referendum 13 października br.

Zaplanowane na 13 października referendum w sprawie odwołania Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz to prawdziwe święto obywatelskiej demokracji. Niezależnie od poglądów politycznych przeszło 230 tysięcy Warszawiaków uznało, że blisko 7 lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz wymaga natychmiastowej oceny i poparło społeczna inicjatywę referendalną. Możliwe i w demokracji nieuniknione są różnice poglądów co do właściwych sposobów na rozwiązanie warszawskich problemów. Niestety urzędująca Prezydent Warszawy przez wiele lat przekonała Warszawiaków, że w takiej dyskusji nie będzie uczestniczyła, problemów najczęściej nie dostrzega, a jej jedynym dalekosiężnym celem jest trwanie na stanowisku. Dlatego każdy następny dzień, tydzień i miesiąc prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz pozbawia Warszawę kolejnych szans rozwojowych i oddala Stolicę Polski od pozycji wiodącej metropolii Europy Środkowo-Wschodniej.

Z zaskoczeniem obserwujemy apele Hanny Gronkiewicz-Waltz i innych czołowych polityków reprezentujących partię, która mieni się być „obywatelską”, o powstrzymanie się od udziału w referendum. Strach przed demokratyczną weryfikacją i pycha na ogół poprzedzają nieuchronny upadek.

Dziękujemy mieszkańcom Warszawy oraz wszystkim osobom zaangażowanym w akcję zbierania podpisów, która doprowadziła do pierwszego w dziejach Warszawy referendum.

Apelujemy do wszystkich Warszawiaków, którym leży na sercu dobro miasta o udział w referendum. Głos wrzucony do urny 13 października może być indywidualną czerwoną kartką dla Prezydent Warszawy, albo wyrazem poparcia dla jej działań. Z całą pewnością będzie jednak głosem za demokracją.

Prawo i Sprawiedliwość

Warszawa

http://www.pis.org.pl

fot. Jerzy Dudek

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/oswiadczenie-w-sprawie-referendum-13-pazdziernika-br/