Facebook
Twitter
Google+
YouTube

PIS za wcześniejszymi, uczciwymi wyborami. Jarosław Kaczyński

W sobotę 21.06.2014r. w Szczecinie odbył się Kongres Polska Wielki Projekt, podczas którego odbyły się m.in. debaty z przedstawicielami szczecińskiej opozycji demokratycznej sprzed 1989 r. oraz ekspertami ds. gospodarczych.

Wcześniejsze wybory powinny się odbyć, ale po zmianach w Ordynacji wyborczej. Wcześniej powinien też powstać nowy, techniczny rząd - powiedział  podczas dzisiejszego Kongresu prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Zamykając kongres lider PiS powiedział m.in., że "Polska potrzebuje polityki gospodarczej i ona nie może być tylko organizowana wokół polityki spójności".

Podkreślał też, że istotne są "wewnętrzne, własne źródła rozwoju i innowacji (...), które pozwolą uczynić z Polski wysokorozwinięty kraj europejski".

Kongres organizowany jest od 2011 roku i gościł dotychczas w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Spotkanie szczecińskie było ostatnim w tym roku.

Jarosław Kaczyński mówił również, że wcześniejsze wybory powinny być uczciwe, "a mamy rząd, który jest nieuczciwy i każdy mógł to ostatnio zobaczyć i usłyszeć".

"To nieuczciwość związana z perspektywą wyborów i nieuczciwość bardzo poważna, związana także z gotowością do łamania prawa" - dodał.

KOngresPrezes PiS przypomniał o wysłanym przed wyborami do Parlamentu Europejskiego piśmie przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, w którym - jak mówił - znalazł się zakaz kopiowania wyników wyborów w obwodowych komisjach wyborczych oraz robienia z nich notatek. "To sytuacja, która zupełnie paraliżuje kontrolę i działanie, bez żadnych podstaw prawnych" - podkreślił.

"Zdecydowanie są potrzebne wcześniejsze wybory, ale powinien je przeprowadzić rząd techniczny, który będzie dawał gwarancję uczciwości w tych sprawach, i powinny być wprowadzone nowe przepisy odnoszące się do Ordynacji wyborczej" - powiedział.

Wyjaśnił, że nowe zapisy w ordynacji miałyby zwiększyć pewność, że wybory są przeprowadzone w sposób uczciwy. Zapowiedział, że w niedługim czasie PiS ponownie zgłosi stosowny projekt. Jak wyjaśnił, chodzi m.in. o instalowanie we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych kamer internetowych, dzięki którym będzie można oglądać to, co się w nich dzieje. Przepisy przygotowywane przez PiS miałyby też zakazać wysyłania podobnych pism do tego sprzed wyborów do PE.

"Wtedy będzie można powiedzieć, że polska demokracja została umocniona, a wynik wyborów, niezależnie od tego jaki będzie, jest wynikiem uczciwym" - zaznaczył.

Po wyborach do PE PiS zwróciło uwagę na pismo PKW skierowane do przewodniczących okręgowych, regionalnych i obwodowych komisji wyborczych z 22 maja. "PKW wyjaśnia, że członkowie obwodowych komisji wyborczych i mężowie zaufania mogą fotografować oraz filmować protokół głosowania podany do wiadomości publicznej przez obwodową komisję wyborczą" - brzmi jedna instrukcji zawartych w piśmie.

W piśmie znajduje się też stwierdzenie, że "komisja nie sporządza żadnych dodatkowych kopii protokołu, w szczególności przeznaczonych dla poszczególnych członków komisji lub mężów zaufania".

Jak tłumaczyli politycy partii, według pisma fotografowanie protokołów możliwe było dopiero po ich wywieszeniu, a według ich informacji, niektóre protokoły jeszcze przed podaniem oficjalnych wyników były już zdejmowane z drzwi lokali obwodowych komisji wyborczych.

Więcej na https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152064187107132.1073742130.157458232131&type=1

polecam również:

http://www.pis.org.pl/article.php?id=23056

źródło: www.pis.org.pl

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/pis-za-wczesniejszymi-uczciwymi-wyborami/