Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Podsumowanie konkursu pt.150. Rocznica Powstania Styczniowego - Pamiętam!

W dniu 12 marca 2013r. w Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego w Tomaszowie Mazowieckim nastąpiło podsumowanie konkursu historyczno - plastycznego, ku uczczeniu wydarzeń Powstania Styczniowego pt. 150. Rocznica Powstania Styczniowego - Pamiętam! Celem konkursu było kształtowanie świadomości historycznej i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski.

Uroczystość uświetnił występ o Powstaniu Styczniowym w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim pod opieką Pani Agnieszki Bogdańskiej.

Uczestnicy konkursu zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe. Miejsca I w obu grupach zostały nagrodzone wycieczką do Brukseli obejmującą m.in. wizytę w Parlamencie Europejskim.

Organizatorami konkursu byli: Janusz Wojciechowski Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Marcin Witko Poseł na Sejm RP.

W grupie uczniów szkół gimnazjalnych nagrodę główną otrzymała Angelika Nowak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zawadzie. Na pozostałych miejscach znaleźli się Monika Szczur z Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Rzeczycy oraz Agnieszka Gogól z Gimnazjum nr 3 im. Józefa Piłsudskiego w Tomaszowie Mazowieckim.

W grupie uczniów szkół ponadgimnazjalnych nagrodę główną otrzymała Agata Goska z III Liceum Ogólnokształcącego im. płk. Stanisława Hojnowskiego. Na pozostałych miejscach znaleźli się Paweł Lewandowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. Jana Pawła II oraz Karolina Olczyk z II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali zaświadczenie oraz upominek.

Skład Jury:
1. Marcin Witko Poseł na Sejm RP;
2. Józef Panfil – światowej sławy artysta malarz;
3. Jarosław Pązik – znawca i pasjonat historii;
4. Paweł Kwartnik – specjalista w dziedzinie informatycznej.

Wkrótce w biurze poselskim Marcina Witko odbędzie się wystawa wszystkich prac plastycznych biorących udział w konkursie.

Patronat medialny nad konkursem objęli:

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/podsumowanie-konkursu-pt150-rocznica-powstania-styczniowego-pamietam/311