Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Podsumowanie naboru wniosków do TBO 2016

TBO logomalyDo 15 lipca można było składać wnioski do Tomaszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Wpłynęło 48 wniosków o łącznej wartości bliskiej 5,9 mln zł. Wniosków ogólnomiejskich złożono 23 na kwotę 3,500 mln zł. Wśród zgłoszonych pomysłów są m.in.  renowacje i budowa pomników, wydanie przewodników, zagospodarowanie przestrzeni publicznych oraz... zakup balonu – sterowca promującego Miasto czy budowa snow-parku.

Z rejonu I złożono 11 wniosków na łączną kwotę nieznacznie przekraczającą 1 mln zł. W tym rejonie dominują place zabaw.

Z rejonu II złożono 3 wnioski na kwotę 253 tys. zł. Wnioski dotyczyły modernizacji odcinka drogi, budowy placu zabaw i zagospodarowania terenu.

Z rejonu  III złożono 5 wniosków o łącznej wartości 544,5 tys. zł. Wnioski dotyczyły budowy placów zabaw, renowacji chodników i budowy odcinka ulicy.

Z rejonu IV złożono 7 wniosków o na kwotę 557 tys. zł. Wśród zgłoszonych wniosków  dominują remonty chodników, ale są także dwa wnioski dotyczące budowy placów zabaw.

Ocena formalna i merytoryczna wniosków zakończy się najpóźniej do połowy września br, tak aby zgodnie z harmonogramem, 15 września przystąpić do głosowania. Każdy mieszkaniec  Tomaszowa Mazowieckiego będzie mógł oddać jeden głos na projekt ogólnomiejski i jeden głos na projekt lokalny. Głosowanie odbędzie się w dniach 15-30 września 2015 r.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/podsumowanie-naboru-wnioskow-do-tbo-2016/