Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Projekt: PRZEJŚCIE !

Dnia 26 października br. o godz. 16:30 w Domu Harcerza spotkali się wszyscy członkowie 111 Szczepu „KRES” im. hr. Antoniego Ostrowskiego. Uroczystość „przejścia metodycznego” rozpoczęła się krótkim apelem, który poprowadził pwd. Bartłomiej Składowski HO, Komendant Szczepu. Następnie drużynowi porozdawali swoim zuchom, harcerzom i wędrownikom kolorowe karteczki adekwatne do drużyny. Po długiej przemowie Druha Komendanta członkowie Szczepu wiedzieli już do czego służą przyczepione do ich mundurów kartki.


zdj: Bartłomiej Składowski

Małym przerywnikiem były życzenia i śpiewanie „sto lat” , jak również wręczenie prezentów dla druhen drużynowej i przybocznej 27 Tomaszowskiej Gromady Zuchowej „Małe co nieco” z okazji ich urodzin. Po tym przyszedł czas na prezentacje drużyn i pionów oraz zadania:

1. ZUCHY-każdy przechodzący zuch z gromady zuchowej do drużyny harcerskiej musiał ugryźć wiszące na nitce jabłko bez użycia rąk;
2. HARCERZE-każdy przechodzący do pionu musiał odpowiedzieć na pytania typu „co Komendant jada na śniadanie?”
3. HARCERZE STARSI-wydmuchać za pomocą słomki i tuszu kreślarskiego „111 SZCZEP KRES”
4. WĘDROWNICY-udekorować ciasto w „watrę wędrowniczą” oraz odpowiedzieć na kilka pytań związanych z drużyną i pionem.

Kolejnym punktem programu był rozkaz Szczepu. Na zakończenie wszyscy zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie, a najmłodsi członkowie Szczepu otrzymali drobne upominki, które podarował poseł Marcin Witko. W nagrodę można były poczęstować się ciastem przygotowanym przez wędrowników, którzy również posprzątali po całej imprezie.

ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO
CHORĄGIEW ŁÓDZKA
INSPEKTORAT RATOWNICZY CHORĄGWI ŁÓDZKIEJ

Z-ca Szefa ds. Kursów i Szkoleń
pwd. Bartłomiej SKŁADOWSKI HO

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/projekt:-przejscie-/