Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Przyszłość Galerii Arkady w Tomaszowie - stanowisko prezydenta Marcina Witko

12 stycznia br. Prezydent Marcin Witko zwołał konferencję prasową, aby przedstawić stanowisko magistratu w sprawie Arkad. Poniżej zapis konferencji.

Przyszłość Galerii Arkady – konferencja prasowa prezydenta Tomaszowa Marcina Witko (wideo)

Pod koniec 2014 roku Mariusz Sobański – dzierżawca budynku, w którym mieści się Galeria Arkady otrzymał wypowiedzenie umowy najmu. Ponadto radni miejscy poprzedniej kadencji nie zgodzili się na sprzedaż nieruchomości przy zrewitalizowanym placu Kościuszki w trybie przetargu ograniczonego, argumentując to tym, że nieruchomość ta położona jest w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc naszego miasta i jej wartość znacznie przewyższająca dotychczasową wycenę rzeczoznawcy, która wynosi 500 000 zł. Dodatkowo nieruchomość wpisana jest do rejestru zabytków, dlatego nabywcy przysługiwałaby bonifikata w wysokości 50% jej wartości. Czyli dotychczasowy najemca mógłby kupić budynek za kwotę 250 000 zł.

galeria-Arkady-w-Tomaszowie
Urzędnicy twierdzą, że Sobański wynajmował dotychczas budynek na preferencyjnych warunkach, a wysokość czynszu nie miała nic wspólnego z cenami rynkowymi.
Mariusz Sobański podkreśla jednak, że na przestrzeni tych lat ponosił koszty inwestycyjne m.in. związane z instalacją i montażem pieca gazowego.
Jaka będzie przyszłość Galerii Arkady, prowadzonej przez kilkanaście lat przez Mariusza Sobańskiego? Póki co, działalność jej została zawieszona.

źródło:

http://tvtomaszow.pl/2015/01/przyszlosc-galerii-arkady-konferencja-prasowa-prezydenta-tomaszowa-wideo/

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/przyszlosc-galerii-arkady-w-tomaszowie-stanowisko-prezydenta-marcina-witko/