Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Pytania dotyczące propozycji podziału funduszy europejskich na programy operacyjne

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Pani Minister, na wstępie poproszę od razu o pisemną odpowiedź.

Pierwsze pytanie. Jaki jest procent wykorzystania Funduszy Europejskich alokacji na lata 2007-2013 na podstawie wniosku o płatność w następujących priorytetach: oś priorytetowa 4 inwestycyjno-innowacyjne przedsięwzięcia, oś priorytetowa 5 dyfuzja innowacji, oś priorytetowa 6 polska gospodarka na rynku międzynarodowym? Pani Minister, niedawno przedstawiła Pani projekt umowy partnerstwa na lata 2014-2020, w którym przedstawiła Pani wysokość proponowanych środków przeznaczonych na zrównoważony rozwój kraju, na zrównoważony rozwój województw. Poprzednia perspektywa pokazała bardzo niebezpieczny mechanizm, otóż dla przykładu: Łódź wysysa większość środków przeznaczonych na rozwój regionalny całego województwa. Co gorsza wcale te środki nie powodują jakiegoś niesłychanego rozwoju Łodzi.

Pragnę tylko nadmienić, że bezrobocie w Łodzi znacząco przekracza średnią krajową i dodam, iż społeczeństwo miasta Łodzi bardzo starzeje się. Taka polityka prowadzi do tego, że środki unijne nie docierają do innych miast położonych poza Łodzią takich chociażby jak Tomaszów Maz. z którego pochodzę. Mówiąc krótko, równoważenie rozwoju stolic regionów pogłębia dezrównowagę całego regionu. Czy Pani Minister dostrzega ten problem? Jakie działania zamierza Pani podjąć aby przeciąć raz na zawsze element dyskryminacji mniejszych miejscowości takich jak Tomaszów Mazowiecki przy podziale środków unijnych. Dziękuję bardzo!

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/pytania-dotyczace-propozycji-podzialu-funduszy-europejskich-na-programy-operacyjne/