Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Remonty kolejnych ulic. Tomaszów na 5 miejscu w rankingu dot. dofinansowania dróg gminnych!

Łódzki Urząd Wojewódzki dokonał oceny wniosków o dofinansowanie projektów inwestycyjnych w ramach wieloletniego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Projekt przebudowy sześciu tomaszowskich ulic zajął 5 miejsce w rankingu dróg gminnych. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace ruszą w przyszłym roku!
 
W zakres inwestycji wchodzi wykonanie jezdni, chodników i zjazdów indywidualnych do posesji z  uwzględnieniem istniejącej strefy płatnego parkowania. Celem przebudowy jest rewitalizacja ulic, podniesienie bezpieczeństwa oraz uporządkowanie ruchu pojazdów i pieszych z uwzględnieniem zwiększonych potrzeb parkingowych.

Ulica Słowackiego zostanie przebudowana na odcinku od ul. Legionów do ulicy Jana Pawła II, ulica Grunwaldzka - odcinek od ul.  J. Słowackiego do Al. M. J. Piłsudskiego, ulica Krzyżowa – odcinek od ul. J. Słowackiego do Al. M. J.Piłsudskiego, ulica Wschodnia – odcinek od ul.  Krzyżowej do ul. Polnej, ulica Piekarska – odcinek od ulicy  Krzyżowej  do ul. Jerozolimskiej, ulica Polna – odcinek od ul. Jerozolimskiej do Pl. T. Kościuszki, ulica Mała – odcinek od ulicy  B. Joselewicza do ul. Jerozolimskiej.

Wnioskowana kwota dofinansowania wynosi 2 495 905 zł, a całkowita wartość projektu: 4 991 811 zł. Powiat tomaszowski wesprze miasto środkami w wysokości ponad 1,2 mln zł.

Przypomnijmy, miasto będzie pomagało finansowo przy przebudowie ul. O. Lange starostwu, a starostwo wesprze miasto przy przebudowie ulic w centrum. Projekt Starostwa Powiatowego znalazł się na pierwszym miejscu w rankingu dróg powiatowych. Teraz listy trafią do zatwierdzenia przez odpowiednie Ministerstwo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/remonty-kolejnych-ulic-tomaszow-na-5-miejscu-w-rankingu-dot-dofinansowania-drog-gminnych/