Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Rusza przebudowa ulicy Warszawskiej

W środę rozpocznie się długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy Warszawskiej. Najpierw prace będą realizowane na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Dzieci Polskich, a także w obrębie skrzyżowania ulic Warszawska – Barlickiego – 3 Maja. W czwartek odbyła się w tej sprawie konferencja prasowa.


Obecnie trwa procedura przekazania budowy. Prace na odcinku od ul. Ujezdzkiej do ul. Dzieci Polskich rozpoczną się 25 listopada. Ta część ulicy Warszawskiej zostanie całkowicie wyłączona z ruchu i uruchomiony zostanie objazd ulicami: Milenijną, Zawadzką, Orzeszkowej i Szeroką. Nie będzie również możliwy wjazd na ul. Warszawską z ulic bocznych na zamkniętym odcinku. Priorytetem wykonawcy jest budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ulicą Chopina. Izabela Pilarczyk – dyrektor Zespołu Budowlanego oddziału łódzkiego firmy Skansa S.A. podkreśliła w trakcie konferencji, – jeśli tylko pogoda nie przeszkodzi – bardzo możliwe, że nowe rondo powstanie w połowie 2016 roku.


Pod koniec przyszłego tygodnia drogowcy rozpoczną również prace na wysokości skrzyżowania ulic Warszawska – Barlickiego – 3 Maja. Na odcinku od ul. Krzywej do mostu na rzece Wolbórce wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Prace w tym miejscu na pewno skończą się przed świętami. Tomaszowianie będą mogli również ominąć ten odcinek ulicami Legionów, Farbiarską (wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy) i  Grada.


W trakcie konferencji, przedstawiciele firmy Skansa S.A. zapewniali, że podczas realizacji inwestycji, właściciele nieruchomości zlokalizowanych przy ul. Warszawskiej będą mieli zapewniony dojazd. Firma na bieżąco prowadzi w tej sprawie konsultacje. Na zakończenie konferencji, prezydent Marcin Witko podkreślił, że jak przy każdej tego typu inwestycji musimy być przygotowani na utrudnienia, jeśli chcemy, żeby nasze miasto zmieniało się na lepsze.

120657120659120660120661

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/rusza-przebudowa-ulicy-warszawskiej/