Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Sejm podjął uchwałę w sprawie wydarzeń na Ukrainie.

W reakcji na ostatnie wydarzenia w centrum Kijowa, gdzie użycie siły przez organy porządkowe doprowadziło do ofiar śmiertelnych, posłowie podjęli dziś jednogłośnie uchwałę, w której wyrażają solidarność z demokratycznym społeczeństwem Ukrainy i apelują o natychmiastowe zaprzestanie przemocy.

W uchwale posłowie solidaryzują się ze wszystkimi represjonowanymi i poszkodowanymi w wyniku starć. Przypominają, że „zarzewiem zdecydowanych protestów opozycji stało się przyjęcie przez Radę Najwyższą Ukrainy 16 stycznia br. i podpisanie przez prezydenta Wiktora Janukowycza ustaw, w drastyczny sposób ograniczających swobodę manifestacji, wypowiedzi, inne prawa polityczne i obywatelskie Ukraińców oraz działanie organizacji pozarządowych”.

Sejm potępia tłumienie, z użyciem siły, wolności i praw obywatelskich i apeluje o natychmiastowe zaprzestanie przemocy i przelewu krwi. Namawia do poszukiwania pokojowego rozwiązania konfliktu w drodze dialogu politycznego z udziałem wszystkich stron.

„Sejm RP apeluje o rozważenie kroków na arenie międzynarodowej zmierzających do pociągnięcia do odpowiedzialności osób, których działania doprowadziły do tragicznych w skutkach wydarzeń na Ukrainie” – czytamy w uchwale. Posłowie opowiadają się też za tym, by w przypadku dalszych aktów przemocy społeczność międzynarodowa mogła zastosować sankcje personalne wobec osób bezpośrednio odpowiedzialnych za użycie siły.

W uchwale podkreślono również, że należy podjąć międzynarodowe działania pomocowe na rzecz Ukrainy.

Posłowie wyrazili jednocześnie nadzieję, że Ukraina pozostanie w rodzinie demokratycznych państw w sposób suwerenny kształtujących swoje międzynarodowe relacje zgodnie ze standardami Rady Europy.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=F561C702B4A70252C1257C6A002BE035

zdjęcie: Rafał Zambrzycki

http://niezalezna.pl/51008-polski-sejm-jednoglosny-ws-sankcji-wobec-oprawcow-na-ukrainie

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/sejm-podjal-uchwale-w-sprawie-wydarzen-na-ukrainie/