Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Spotkanie parlamentarzystów z samorządowcami Powiatu Opoczyńskiego

W dniu 23 kwietnia br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Opocznie przy ul. Kwiatowej spotkali się parlamentarzyści okręgu wyborczego nr 10 - wśród nich Poseł Marcin Witko, samorządowcy z terenu powiatu opoczyńskiego, przedstawiciele sądu i prokuratury oraz kierownicy jednostek organizacyjnych powiatu i szefowie inspekcji. Podczas spotkania zostało poruszonych wiele kwestii z zakresu samorządu.

Omawiano m. in. problem ratownictwa medycznego w powiecie opoczyńskim, problem bezrobocia. Poseł Marcin Witko w sposób szczególny odniósł się do problemu tzw. „janosikowego” o zniesienie którego walczą bogate samorządy. Kolejny poruszony problem dotyczył odpadów, zmiany przepisów tzw. ustawy „śmieciowej”, problem od lat nurtujący samorządy, a dotyczący bezpańskich psów i prowadzenie schronisk.

Długo dyskutowano o problemie oświaty, niżu demograficznym, oraz przepisach ustawowych, które w obecnej chwili w żaden sposób nie pasują do istniejących realiów, np. dodatku wyrównawczym, dodatku wiejskim, mieszkaniowym, zasiłku dla poratowania zdrowia dla nauczycieli. Projekt likwidacji, łączenia sądów, prokuratur, innych inspekcji, a nawet samych powiatów. Poseł Marcin Witko odniósł się m. in. do dążeń rządu przekształcania szpitali w spółki, podając jako przykład Szpital w Tomaszowie Mazowieckim, który nadal generuje zadłużenie, a działa jako spółka.

Było to pierwsze spotkanie parlamentarzystów z samorządowcami, ale jak wszyscy zgodnie określili, nie ostanie.  

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/spotkanie-parlamentarzystow-z-samorzadowcami-powiatu-opoczynskiego/