Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Spotkanie z Cezarym Gmyzem i Piotrem Barełkowskim w Tomaszowie Maz.
DSCN5982

      W dniu 16.12.2013r. odbyło się drugie spotkanie z  cyklu "Porozmawiajmy o Polsce", którego organizatorem jest Klub Gazety Polskiej w Tomaszowie Maz. i Poseł Marcin Witko. Kolejnymi zaproszonymi gośćmi byli Cezary Gmyz - dziennikarz i publicysta
( „Gazeta Polska”, „Do Rzeczy”, TV Republika, TV Niezależna ) oraz Piotr Barełkowski – prezes TV Republika. 

Tematyka spotkania dotyczyła znaczenia niezależnych mediów
w Polsce.
         Telewizja Republika jest nowym, polskim kanałem telewizyjnym o profilu publicystyczno-informacyjnym, tworzona od 2012 r. Prezes Piotr Barełkowski zapewniał m.in. o rzetelności przekazywanych wiadomości, publicystyce na najwyższym poziomie oraz przejrzystym i niezależnym finansowaniu telewizji. Cezary Gmyz opowiadał bardzo chętnie o kulisach swojej pracy. Redaktor specjalizujący się w tematyce historycznej, religijnej oraz dziennikarstwie śledczym z zainteresowaniem opowiadał o swoich książkach. Motto Cezarego Gmyza to: ,, Bądź pierwszy, ale po pierwsze miej racje i miej racje. Dziennikarz to człowiek, który zawsze ściga się z czasem’’.

                Poseł Marcin Witko wskazał na istotną rolę w życiu społecznym jaką pełnią media i jak ważnym jest to, by ich działalność miała niezależny charakter, wolny od nacisków politycznych i wpływów kapitałowych.

„Problem niezależności mediów jest szczególnie niebezpieczny wśród mediów o charakterze lokalnym. Przejawia się bowiem w indoktrynacji mieszkańców, odbierając im prawo do rzetelnych i prawdziwych informacji o sytuacji w danej społeczności lokalnej”-  mówił poseł Marcin Witko.

                Mimo, że niezależne media mają ograniczony zasięg, to niewątpliwie wprowadzają do obiegu nieco świeżego powietrza. Życzymy zatem, by niezależne media w Polsce rozwijały swą działalności i cieszyły popularnością.

http://www.nasztomaszow.pl/publicystyka/komunikacja-zamiast-masowego-przekazu/

Spotkanie z Cezarym Gmyzem i Pioterm Barełkowskim

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12

 

 

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/spotkanie-z-cezarym-gmyzem-i-piotrem-barelkowskim-w-tomaszowie-maz/525