Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Szlakiem Halerczyków
szlak

W niedzielę 7 września 2014 roku Szlakiem Halerczyków 45 Pułku Strzelców Kresowych "Błękitnej Armii", odbędzie VII Marsz Pokoju pamięci 13 Dywizji Piechoty.

Wymarsz nastąpi w niedzielny poranek o godzinie 9.00 na szosie przy przystanku autobusowym Kolonia Zawada.

Trasa przemarszu:
Kolonia Zawada - Tomaszów - Cmentarz Wojenny przy  ulicy Smutnej.

W kartach historii możemy przeczytać, iż w dniach 5 - 7 września 1939 roku na szosie Piotrków Tryb - Tomaszów Maz. (okolice wsi Zawada, Jadwigów, Chorzęcin, Kolonia Zawada) rozegrała się krwawa bitwa w/w 13 Dywizji Piechoty z dwiema niemieckimi dywizjami pancernymi w obronie miasta Tomaszów Maz.

Bitwa ta miała również bardzo ważny, drugi cel - jak najdłużej opóźniać, powstrzymując hitlerowską nawałnicę w parciu na wschód, na Warszawę, by nasza stolica mogła jak najdłużej i jak najlepiej przygotować się do  skutecznej obrony miasta - o czym powiadamiają jeszcze żyjący kombatanci minionej, II Wojny oraz członkowie Pamięci Marszałka Rydza Śmigłego  w osobie Zygmunta Jędrzejczyka.

Zapraszamy mieszkańców Tomaszowa Maz. do wzięcia udziału w marszu.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/szlakiem-halerczykow/