Facebook
Twitter
Google+
YouTube

3

Tak będzie wyglądał Park Bulwary?

Zagospodarowanie Parku Bulwary jest ostatnią częścią zagospodarowania centrum Tomaszowa Mazowieckiego. Do tej pory możemy korzystać ze zrewitalizowanego Placu Kościuszki, a niebawem rusza budowa Galerii Tomaszów. Przestrzeń pomiędzy nimi ma zostać zaprojektowana i oddana do użytku mieszkańcom i odwiedzającym nasze miasto gościom na całej długości. Dziś w Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie dotyczące projektu pod nazwą "Przebudowa i zagospodarowanie terenu Parku Bulwary wraz z budową kładek pieszo - rowerowych".

Przestrzeń położona pomiędzy ulicami: Warszawska, ks. Stanisława Grada a dalej Farbiarską, Legionów i Barlickiego jest rzadkością jeśli bierzemy pod uwagę ilość terenów zielonych w ścisłym centrum miasta. Podczas spotkania architekt przedstawił projekt, który dzieli ten  teren na 3 części:

1) część główna rozrywkowo - użytkowa. To wejście położone nieopodal mostu na ulicy Warszawskiej oraz pergola wraz ze sceną letnią a także budynki użytkowe czy duży plac zabaw dla dzieci
2) część o charakterze sportowym - na jej terenie skorzystamy m.in: z parku linowego, scieżki rekreacyjnej czy siłowni napowietrznej
3) część położona najbliżej ulicy Legionów stanowiąca wejście do parku od jej strony, posiadająca wiele zieleni i ciągi pieszo - rowerowe.

Przewiduje się zachowanie większości obecnego drzewostanu, zieleni oraz ich uporządkowanie. Planowane są dwie kładki pieszo -rowerowe ponad rzeką Wolbórką. Tak jak wiele innych elementów parku mają być one podświetlane.
Władze miasta będą starały się pozyskać finansowanie zewnętrzne na ten projekt.

12IMG 6979 (Copy)14IMG 6978 (Copy)
356   

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/tak-bedzie-wygladal-park-bulwary/