Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Ulica Chopina gotowa! Czekamy na ostatnie pozwolenia


W minionym tygodniu odbył się odbiór ulicy Chopina - drogi gminnej łączącej ul. Warszawską z ul. Dworcową. Wykonano m.in. kanalizacją deszczową, kanalizacją sanitarną, sieć wodociągową, oświetlenie uliczne. Obecnie zgłoszono inwestycje do kontroli przez Sanepid i Straż Pożarną, a następnie magistrat wystąpi o decyzję na użytkowanie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.


Nowopowstała ulica o długości około 1671 m przebiega w śladzie dotychczasowej nieutwardzonej drogi na odcinku od ul. Traugutta do ul. Romanówek. Powstały dwa nowe odcinki: od ul. Romanówek do planowanego przez Zarząd Dróg Wojewódzkich ronda w ul. Warszawskiej i dalej do ulicy Zawadzkiej, a także od ul. Traugutta do ul. Dworcowej (z przebiciem przez tereny dworca PKS), gdzie wybudowano nowe rondo.


Na całej długości ulicy Chopina wybudowano sześć zatok autobusowych. Nawierzchnia jezdni została wykonana z betonu asfaltowego, zatoki autobusowe z kostki granitowej, a chodniki, wjazdy i ścieżki rowerowe z betonowej kostki brukowej.


Łączny koszt inwestycji to ponad 6 mln zł.

120914120916120917120918120919

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/ulica-chopina-gotowa-czekamy-na-ostatnie-pozwolenia/