Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystawa upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

Od dnia 30 kwietnia br. do dnia 18 maja br. w biurze poselskim Marcina Witko Posła na Sejm RP odbyła się wystawa upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prezentacja została przygotowana przez Pana Grzegorza Świetlika społecznego asystenta posła. Ekspozycja składała się z egzemplarzy Konstytucji RP, począwszy od Księstwa Warszawskiego aż do czasów współczesnych.

Nie zabrakło oczywiście druku Konstytucji 3-go Maja. Ciekawym eksponatem było zdjęcie ukazujące posłów obradujących nad Uchwaleniem Konstytucji 3 –go Maja. Godnym uwagi materiałem dotyczącym Sejmu Wielkiego był oryginał wydawnictwa Trzaska, Evert i Michalski z roku 1927, który został poświęcony obradom Sejmu Wielkiego oraz uchwaleniu Konstytucji 3 Maja. Ekspozycja obejmowała także reprodukcję obrazów przedstawiających portrety m.in. ks. Hugo Kołłątaja - współtwórcy konstytucji, Stanisława Małachowskiego - Marszałka sejmu i konfederacji koronnej, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zaprezentowana została również reprodukcja obrazu Jana Matejki pt. Konstytucja 3-go Maja z 1791 roku. Wystawie towarzyszyły dźwięki pieśni patriotycznej „Mazurek 3-go Maja” a każdy z odwiedzających otrzymał biało-czerwony kotylion – symbol obchodów święta narodowego.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/aktualnosci/wystawa-upamietniajaca-rocznice-uchwalenia-konstytucji-3-go-maja/38