Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 17 kwietnia 2013 roku dotyczące indywidualnego wskaźnika zadłużenia

Panie Marszałku! Pani Minister! Wysoka Izbo! Mam pytanie do wnioskodawców. Szanowni państwo, otóż 1 stycznia 2014 r. zacznie obowiązywać indywidualny wskaźnik zadłużenia. To jest pomysł pana ministra Rostowskiego. Czy państwo nie zauważacie ewidentnego konfliktu pomiędzy tym, co proponujecie w tym projekcie ustawy, a tym, co proponuje pan Rostowski? Pan Rostowski, argumentując swój pomysł, mówił, że chciałby zabezpieczyć samorządy przed nadmiernym zadłużaniem, a państwo pozwalacie samorządom zadłużać się bez liku, dajecie furtkę, żeby samorządy robiły to poprzez spółki.

Oczywiście również popieram to i zadaję pytanie odnośnie do polityki Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Tutaj też zachodzi ewidentny konflikt, jak wspomniał pan poseł Rzońca, pomiędzy tym, co państwo proponujecie w tym projekcie, a tym, co proponuje Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Szanowni państwo, Prawo i Sprawiedliwość poprze każdy projekt - nawet projekt Platformy - który będzie dawał samorządom pieniądze na realizację coraz to nowych zadań, które na nie państwo nakładacie. Ale nie można, na miłość boską, robić tego kosztem zadłużania tych samorządów. Czy to nie jest też tak, że w państwa głowach gdzieś z tyłu są te środki unijne, które trzeba będzie wykorzystać? Państwo doskonale wiecie, że samorządy są na skraju wytrzymałości finansowej. Skąd mają wziąć pieniądze na dołożenie do środków unijnych? Dzięki kredytom, dzięki pożyczkom. Skoro nie będą mogły zaciągać tych pożyczek same, to będą to robić przez spółki. Czy nie jest to przypadkiem główny zamysł w państwa projekcie ustawy? Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-17-kwietnia-2013-roku-dotyczace-indywidualnego-wskaznika-zadluzenia/