Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 17 kwietnia 2013 roku dotyczące rodzinnych ogrodów działkowych

Szanowna Pani Marszałek! Wysoka Izbo! Pod pozorem dostosowania ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych do wymagań nałożonych przez Trybunał Konstytucyjny klub PO chce przeprowadzić krwawą ogrodową rewolucję, której niewinnymi ofiarami będą miliony działkowców i ich rodziny.

Projekt ten zakłada likwidację Polskiego Związku Działkowców i wszystkich dalszych struktur i szczebli związku. Mają wygasnąć prawa do gruntów i prawa do naniesień na tych gruntach. W efekcie wygasną prawa działkowców do działek i prawo własności do infrastruktury. Nastąpi więc komunalizacja mienia prywatnego. Taki obraz nasuwa na myśl nie tak odległe czasy, gdy państwo polskie zabierało obywatelom cały dorobek ich życia. Czy tak teraz mają wyglądać standardy w naszym kraju?

Chciałbym zaznaczyć również, że Prawo i Sprawiedliwość nie zgadza się z założeniem stworzenia z majątku PZD tzw. krajowego funduszu ogrodowego. Wszyscy wiemy, jak w naszym kraju funkcjonują takie fundusze i jak są wykorzystywane pieniądze na nich gromadzone. Jest to nic innego jak szuflada do przetrzymywania pieniędzy obywateli i niekontrolowanego dysponowania nimi. To jest majątek działkowców, dlatego nikt nie powinien wyciągać po niego ręki.

Chciałbym zapytać autorów projektu ustawy o ogrodach działkowych, dlaczego nie przewidzieli mechanizmu przekształcenia PZD w inną strukturę organizacyjną, np. stowarzyszenie, co pozwoliłoby na ciągłość w funkcjonowaniu organów prowadzących ogród i zachowanie prawa do gruntów. Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-17-kwietnia-2013-roku-dotyczace-rodzinnych-ogrodow-dzialkowych/