Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 25 lipca 2012

Szanowny Panie Marszałku! Panie Prezesie! Wysoka Izbo! Chciałbym dołączyć się do wcześniej wypowiadanych z tej trybuny podziękowań pod adresem kontrolerów Najwyższej Izby Kontroli. Szczególnie cenne są dla mnie raporty w zakresie tej działalności, którą zajmuje się w swojej pracy poselskiej, to znaczy samorządu i zdrowia. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Panie prezesie, chciałbym, aby pan rozwiał pewną moją wątpliwość w takiej mianowicie sprawie: Gdy prezesem Najwyższej Izby Kontroli był śp. Lech Kaczyński, późniejszy prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, ustalona została angielska nazwa NIK: Supreme Chamber of Control. Obecnie zauważyłem, że na okładce angielskiego tłumaczenia raportu NIK widnieje inna nazwa: Supreme Audit Office.

Panie prezesie, co się zmieniło w konstytucyjnych uprawnieniach i w konstytucyjnej pozycji ustrojowej Najwyższej Izby Kontroli, czy były jakieś zmiany konstytucyjne bądź ustawowe, które powodują, że zamiast kontroli mamy znacznie węższy audyt, a zamiast izby kontroli mamy znacznie niższy rangą urząd? Czy nie obawia się pan prezes, że ta zmiana nazwy symbolizuje, albo raczej może odzwierciedlać osłabienie kontroli państwowej i obniżenie rangi Najwyższej Izby Kontroli?

Na koniec, panie prezesie, pewna informacja. (Dzwonek) Otóż z pańskich ust usłyszałem, że w prywatyzowanych szpitalach przekształcanych w spółki, w tych, gdzie następowała zarazem restrukturyzacja, sytuacja jest dobra. Czuję się w obowiązku udzielić panu informacji, iż w kontrolowanym przez NIK szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim w czerwcu bieżącego roku zarząd tej spółki złożył wniosek o upadłość. Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-25-lipca-2012/89