Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 25 stycznia 2013

Pani Marszałek! Wysoka Izbo! W imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości wyrażam nadzieję, iż za chwilę przyjmiemy te bardzo konieczne zmiany zawarte w senackim projekcie ustawy. Niemniej jednak nie sposób nie zauważyć faktu, iż ustawa śmieciowa budzi wielkie kontrowersje w samorządach, ale przede wszystkim budzi niepokój i niezadowolenie, wręcz oburzenie zwykłych mieszkańców.

Z informacji ministerstwa wynika, iż blisko 40% Polaków nigdy nie płaciło za śmieci. Jak zapewniał rząd, dzięki tej ustawie wszyscy bez wyjątku za śmieci mamy zapłacić i z uwagi na to, że wszyscy mamy zapłacić, mamy zapłacić mniej.

Dlaczego, panie ministrze, wszędzie tam, gdzie rady gmin podjęły stosowne uchwały o wysokości opłat, mieszkańcy nie płacą mniej, tylko płacą znacznie więcej, czasami kilkakrotnie więcej? Co się zmieni po 1 lipca tego roku? Czy powstaną nowe spalarnie, nowe sortownie? (Dzwonek) Dlaczego wbrew państwa zapowiedziom o niższych opłatach ceny za śmieci tak drakońsko rosną? Polaków nie stać na płacenie kolejnych drakońskich podatków. Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-25-stycznia-2013/