Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 29 sierpnia 2012

MarcinPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Unia Europejska proponuje wyrównywanie dopłat bezpośrednich, niestety w ograniczonym stopniu, w ograniczonym zakresie. Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że aby osiągnąć konkurencyjność polskiego rolnictwa na poziomie francuskiego czy niemieckiego, polscy rolnicy muszą otrzymywać dopłaty na tym samym poziomie, co francuscy czy niemieccy. To przecież oczywista oczywistość. I o ile w latach 2004-2013 sami się na to niejako godziliśmy i godzimy, o tyle nierówne traktowanie po 2013 r. nie ma żadnego uzasadnienia. Nikt nie powinien być w Unii Europejskiej dyskryminowany ze względu na przynależność państwową.

Pod koniec kwietnia br. były pan minister Sawicki po spotkaniu unijnych ministrów rolnictwa w Luksemburgu, gdzie nie udało się niestety zbliżyć stanowisk w sprawie stopniowego wyrównywania dopłat, zapewnił, że prawdopodobnie nastąpi to za 3-4 miesiące. Kończy się piąty miesiąc. Czy udało się zbliżyć stanowiska w sprawie dopłat? Czy zostały podjęte jakieś wstępne decyzje, chociażby wstępne decyzje? Czy widzicie państwo realną szansę na wyrównanie dopłat, tak by nie dyskryminować nowych państw członkowskich? I czy premier Donald Tusk, który tak palił się do kierowania resortem rolnictwa, wspiera ministra rolnictwa w tej priorytetowej, najważniejszej w całym okresie naszego członkostwa w Unii Europejskiej sprawie?

Skoro mam jeszcze chwilkę, to odniosę się do wypowiedzi pani poseł, która mówiła, że na wsi żyje się coraz lepiej - przepraszam, pani poseł Okła-Drewnowicz. Skoro na wsi żyje się coraz lepiej, to proszę powiedzieć, czemu młodzi ludzie uciekają ze wsi do miasta? Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-29-sierpnia-2012/105