Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 3 stycznia 2013

Szanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Omawiana nowelizacja jest wykonaniem wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To było mówione wielokrotnie i wielokrotnie padał z ust posłów przykład art. 40 ust. 1. Pozwolę sobie go przytoczyć: Osoby w stanie nietrzeźwości, które swoim zachowaniem dają powód do zgorszenia w miejscu publicznym lub w zakładzie pracy, znajdują się w okolicznościach zagrażających ich życiu lub zdrowiu albo zagrażają życiu lub zdrowiu innych osób, mogą zostać doprowadzone do izby wytrzeźwień lub placówki podmiotu leczniczego albo do miejsca zamieszkania lub pobytu.

Szanowni Państwo! Wysoka Izbo! Omawiany projekt nie reguluje kwestii dowozu, kwestii doprowadzenia. Mam pytanie do ministerstwa. Co z kosztem, przede wszystkim z kosztem doprowadzenia? Można sobie wyobrazić sytuację, że policja dowozi do izby wytrzeźwień, ponosi koszty albo, co gorsza, dowozi do miejsca zamieszkania lub pobytu i również ponosi koszty. Kto te koszty pokryje, kto za to zapłaci? Możemy się spotkać też z taką sytuacją darmowej taksówki. Wiemy, że dowiozą, to stajemy się agresywni, bo dowiozą nas do domu za darmo.

I kolejna kwestia poruszana tutaj wcześniej to kwestia depozytu. W myśl projektu można na poczet przyszłej zapłaty w izbie zostawić w depozycie rzeczy wartościowe. Szanowni państwo, rząd wczoraj na posiedzeniu podkomisji wycofał poprawkę: Napoje alkoholowe odebrane osobie przyjętej albo zatrzymanej w jednostce Policji podlegają zniszczeniu, czyli nie podlegają teraz one zniszczeniu, więc podlegają zwrotowi. Nietrudno sobie wyobrazić taką sytuację, proszę państwa, że pijany mężczyzna, opuszczający izbę wytrzeźwień, wychodzi z izby boso, ale za to z niedopitą butelką wódki, nie wiem, chyba po to, żeby mógł zaleczyć (Dzwonek) swoje troski jeszcze raz albo trafić do tej izby ponownie. Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-3-stycznia-2013/246