Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Wystąpienie z dnia 6 grudnia 2012

Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Chciałbym 2 minuty swojego czasu poświęcić młodym rolnikom, to jest temu działaniu, które ma służyć pomocy młodym rolnikom w starcie. Generalnie należy pozytywnie ocenić to, że ta pomoc, takie działanie się znalazło, ponieważ od tego powinniśmy zacząć, mówiąc o przyszłości polskiego rolnictwa. Ktoś tym rolnictwem w Polsce musi się zajmować i powinni to być ludzie młodzi.

Alokacja środków wykorzystana na poziomie blisko 100%. To pokazuje, gdy jeszcze mamy rok przed sobą, że to działanie jest potrzebne, ale też pokazuje, że niedostatecznie oceniono wydatkowanie środków, jeśli chodzi o pomoc młodym rolnikom. Pięknie obrazuje to przykład województwa łódzkiego, gdzie na 75 tys. gospodarstw środki otrzymało 1900 młodych rolników. To jest niecałe 4%, ponad 3% wszystkich gospodarstw skorzystało z tego właśnie projektu.

Panie ministrze, mam dwa pytania ogólne. Mianowicie czy przewidujecie państwo rozdzielenie środków z tych działań, w przypadku których te środki nie zostały wykorzystane, chociażby na to działanie dotyczące pomocy młodym rolnikom w starcie? Czy państwo również planujecie zabezpieczenie takich środków na to działanie w następnej perspektywie, czyli w przyszłości? Teraz pytanie szczegółowe odnoszące się również do młodych rolników i bardzo bym prosił o odpowiedź pisemną na to pytanie. Nie jest też tajemnicą, że wielu młodych rolników musi dzisiaj spędzać czas w sądach, procesując się, ponieważ ktoś domaga się od nich zwrotu środków. Od ilu młodych rolników zażądano zwrotu świadczeń, w tym ilu odebrano?

W ilu przypadkach toczą się procesy sądowe, ile procesów sądowych już się zakończyło i z jakim wynikiem? Dziękuję bardzo.

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/sejm/wystapienia/wystapienie-z-dnia-6-grudnia-2012/208