Facebook
Twitter
Google+
YouTube

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego Cmentarz 1

    W piątek, 1 sierpnia br. na Cmentarzu Wojennym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość upamiętniająca 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.   

      O godzinie 17.00, godzinie W, która rozpoczęła powstanie, rozległ się dźwięk syreny uruchomionej przez podharcmistrza Bartłomieja Składowskiego - Komendanta Hufca ZHP w Tomaszowie Mazowieckim. Następnie minutą ciszy uczczony został niedawno zmarły ppłk Roman Stasiak – Przewodniczący Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim.  Uroczystości prowadził harcmistrz Bogdan Smolarek – dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji, a modlitwę za poległych poprowadził ksiądz Henryk Kowaliński.
      Zastępca komendanta Związku Harcerstwa Polskiego – druh podharcmistrz Kamil Borkowski  odczytał wiersz pt. „Warszawa” Krzysztofa Kamila Baczyńskiego – żołnierza Batalionu „Parasol” Armii Krajowej, podharcmistrza Szarych Szeregów, jednego z głównych przedstawicieli pokolenia Kolumbów poległego już trzeciego dnia Powstania.

 Porucznik Łukasz Czacherski odczytał Apel Pamięci, po którym żołnierze 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Maz. na cześć bohaterów powstania oddali salwy honorowe.
       Warty honorowe przy obelisku pełnili: żołnierze 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim, ubrani w historyczne mundury strzelcy z tomaszowskiej jednostki Związku Strzeleckiego „Strzelec” i harcerze tomaszowskiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego.


    Pod obeliskiem poległych w czasie II Wojny Światowej delegacje władz samorządowych, partii, stowarzyszeń, młodzież i mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego złożyli biało-czerwone kwiaty i zapalili znicze. 
       Po uroczystościach na cmentarzu uczestnicy przeszli do kościoła pw. Świętej Jadwigi Królowej Polski i wzięli udział w uroczystej mszy świętej w intencji powstańców warszawskich i wszystkich poległych na frontach II wojny światowej.


źródło: http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/artykul/tomaszowianie-oddali-hold-bohaterom-powstania-warszawskiego,2375468,artgal,t,id,tm.html

www. powiat-tomaszowski.pl

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/70-rocznica-wybuchu-powstania-warszawskiego/