Facebook
Twitter
Google+
YouTube

"AZYL" na wycieczce w Sejmie. DSC 0880

W dniu 24 kwietnia 2014 r. członkowie Stowarzyszenia Abstynenckiego "AZYL" z prezesem Ryszardem Judą oraz dzieci i młodzież z grupy terapeutycznej na zaproszenie Posła RP Marcina Witko zwiedzili gmach Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej przy ul. Wiejskiej w Warszawie.

Poseł Marcin Witko po ciepłym przywitaniu oprowadził uczestników wycieczki z Tomaszowa Maz. po budynku sejmowym. Grupa licząca 27 osób mogła zobaczyć m.in Salę obrad, galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny z makietą kompleksu budynków sejmowych, tablicą upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablicą upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablotę z laskami marszałkowskimi oraz Salę Kolumnową "korytarza marszałkowskiego". 
Podczas pobytu grupa mogła przyjrzeć się głosowaniom czy usłyszeć interpelacje zgłaszane przez posłów.

Przed wizytą w Sejmie dodatkową atrakcją było zwiedzanie  stolicy. Udało się odwiedzić jeden z najbardziej malowniczych zakątków Warszawy czyli Starówkę. Poza tym Pałac Prezydencki, Plac Zamkowy, na którym znajduje się Kolumna z posągiem króla Zygmunta, a tuż obok piękny Zamek Królewski.

Jako ciekawostkę: jeden z uczestników udzielił wywiadu do TVP 1 na temat euro w Polsce. 

Wycieczka była bardzo udana i pozostanie na długo w pamięci. 

 

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/azyl-na-wycieczce-w-sejmie/