Facebook
Twitter
Google+
YouTube

Dożynki 2013

„Oddaję hołd spracowanym rękom polskiego rolnika. Tym rękom, które z trudnej ciężkiej ziemi wydobywały chleb dla kraju, a w chwili zagrożenia były gotowe tej ziemi strzec i bronić.”

                                  Jan Paweł II

        Święto plonów to radowanie się z bogactwa, które dała nam ziemia. Z owoców ciężkich i mozolnych starań rolników korzystamy codziennie w postaci chleba na naszych stołach, za co z całego serca im dziękuję.

Święto plonów, zwane również dożynkami, stanowi piękny element polskiej kultury, będący wyrazem pielęgnowania tradycji narodowej z czego jestem ogromnie rad.

Dożynki to niezwykle barwna uroczystość, pełna folkloru i tradycji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Misternie zdobione wieńce dożynkowe urastają do rangi dzieła sztuki. Z przyjemnością je podziwiam i jestem pełen uznania dla ich twórców. Dożynki lubię jeszcze z jednego powodu. Chleb, którym dzielimy się podczas takich uroczystości ma zawsze wyjątkowy smak i niezapomniany zapach.

          Za wszystkie zaproszenia na dożynkowe  uroczystości , zarówno gminne jak i powiatowe, serdecznie dziękuję. Do zobaczenia za rok.

                                                                                                                                      Marcin Witko

                                                                                                                                   Poseł na Sejm RP

Dożynki 2013 r.

Dożynki Prezydenckie - Spała 2013 - Zdjęcie 1Dożynki Prezydenckie - Spała 2013 - Zdjęcie 2Dożynki Prezydenckie - Spała 2013 - Zdjęcie 3Dożynki Prezydenckie - Spała 2013 - Zdjęcie 4

2016-02-08
Czyste powietrze to priorytet

O tym jak ważna jest czystość powietrza nikogo nie trzeba przekonywać. Władze samorządowe również zdają sobie z tego doskonale sprawę i podejmują w tym kierunku działania. W poniedziałek 25 stycznia odbyło się w tej sprawie spotkanie w Urzędzie Miasta w Tomaszowie.

2016-01-18
Podsumowanie roku 2015!

 

Tak wyglądał rok 2015 w Tomaszowie Mazowieckim.

2016-01-14
Wojewoda Zbigniew Rau z wizytą w Tomaszowie

Zbigniew Rau, nowy wojewoda łódzki wybrał Tomaszów na miejsce swojej pierwszej wizyty. W środę wojewoda odwiedził Urząd Miasta oraz Starostwo Powiatowe.

PIS

Lech Kaczyński

KPPIS

Janusz Wojciechowski

Copyright © 2018 Marcin Witko - Prezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.witkomarcin.pl/wydarzenia/dozynki-2013-r/